Blog

Silinen TV Kanalları Geri Getirme, Tv ilk kurulum

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0541 762 22 52

Televizyon kanalları kendiliğinden silindi veya siz oynarken televizyon kanallarını sildiniz. Tv kanalları geri getirme için bir kaç işlem yapmanız gerekir. Televizyon kanallarını geri getirmek her zaman kolay olmayabilir. Bunun için ne yapacağınızı bilmeniz ve bunun yanında birazda şansınızın olması gerekir. Silinen kanalları geri getirme ve kanalları yeniden yüklemek için yapacağınız birkaç adımı teker, teker sıralamak istiyorum.

Bazen kendi kendine bazen de yeni çıkan bir kanalı eklemek için televizyona kanal eklemek yerine yanlışlıkla bütün kanalları silmiş olabilirsiniz. Televizyon kanallarını geri getirmek için televizyonunuzun markası, model yılı, kullandığı yazılım, televizyon menüsünden anlıyor olmanız, kullandığınız receiver uydu alıcısı ve birazda sizin bu konuları bilmeniz çok önemlidir. Dilerseniz Tv kanalları silindi nasıl yüklerim makalemizden de destek alabilirsiniz.

Yeni kanal araması yaparak silinen kanalları geri getirme

Kanalları sildikten sonra kendinden uydulu televizyon menüsünü çok fazla kurcalamadan hemen televizyonun kanal aramayı başlatmanız gerekir. Kanal araması yaparak kanalları geri yükleyim derken anten ayarları ile ve uydu ayarları ile oynarsanız bir daha kanalları geri yükleyemeyecek ve uydu servisi çalışanlarını çağırmanız gerekecektir.

 • Silinen tv kanalları geri getirme işlemine başlamak için kumandanızdan > MENÜ tuşuna basınız.
 • Sonra > YAYIN > KURULUM veya > UYDU AYARLARI kısmına giriş yapın.
 • Çıkan menüde > MANUEL ARAMA, > ŞEBEKE ARAMA ya da > TP ARAMA seçeneğine girin.
 • En üstte Uydu yazan yer de > TÜRKSAT42E yazdığına dikkat edin.
 • Frekans yazan yere > 12380 girin.
 • Sembol oranı > 27500 girin.
 • Polarizasyon > DİKEY ya da V yapın.
 • Şebeke arama seçeneği varsa > AKTİF, AÇIK ya da ETKİN yapın.
 • Kanal aramayı başlatmak için > BAŞLAT, OKEY ya da ARA tuşuna basınız.
 • Bu işlemleri doğru yaptığınız takdirde Tv kanalları geri getirme işlemini başarılı bir işlemine bitirmiş olacaksınız.

Türksat kanal güncelleme sistemi ile kanalları geri yükleme

Eğer yanlışlıkla veya kanalları yeniden yüklemek için televizyon kanallarını sildiyseniz Tkgs sistemi ile kanalları birkaç saniye de yükleyebilirsiniz. Peki Tkgs nedir Biliyor musunuz? Türksat kanal güncelleme sistemi direk olarak Türksattan yayınları bir kaç dakika da veri indirmesine yarayan bir kanal güncelleme sistemidir. Eğer burada anlatılanları yaptığınız takdirde Tkgs güncellenemedi hatası açıyorsanız burada ki linke tıklayıp çözümü için makalemizden destek alabilirsiniz. Ayrıca Tkgs ekranında donup kalıyorsa o zaman da buraya tıklayın.

Uzman uydu tamircisinden randevu almak için hemen tıkla ara – 0541 762 22 52

Tkgs güncelleme ile tv kanallarını güncelleme

Televizyondaki kanalları yanlışlıkla sildiniz. Bunu zahmetsiz yüklemenin tek yolu Türksat kanal güncelleme sistemi ile yani, TKGS ile kanalları yüklemektir. Tv ilk kurulum yaparken ve silinen kanalları geri getirmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Kendinden uydulu televizyonun veya kullandığınız uydu alıcısının kumandasından;

 1. Öncelikle > MENÜ tuşuna basın.
 2. Sonra > KURULUM yazan yere giriş yapın.
 • Televizyonda TKGS varsa menüyü karıştırarak veya direk > OTOMATİK ARAMA seçeneğine gelerek > TKGS GÜNCELLEME seçeneğine giriş yapabilirsiniz. (Her televizyonda TKGS farklı bir yer de olduğundan ve televizyon menüleri birbirinden farklı olduğundan detaylı anlatamıyoruz. Siz sadece TKGS yazan yeri bulun yeterli)
 • Tkgs güncelleme yazan yere girdiğiniz de BAŞLAT, GÜNCELLEME FREKANSLARI, KATEGORİLER, ÇALIŞMA MODU gibi yerler göreceksiniz. İlk önce güncelleme frekansları yazan yere tıklayıp frekansları kontrol ediniz. Frekans yoksa frekans ekleyin. Yoksa silinen tv kanalları geri getirme işlemi başarısız olur.
 • Frekanslar varsa > BAŞLAT tuşuna basın. Kanallar birkaç saniye içerisinde yüklenecektir. Tv kanallarını geri getirme ve yanlışlıkla tv kanalları silindi işlemine çözüm olarak burada anlatılanları yapabilirsiniz. Az önce de dediğimiz gibi. Her televizyonun menü ve yazılımı farklıdır. Bu nedenle burada kullandığımız terimler sizin televizyonunuzda yoksa o zaman buna yakın bir şeyler bulup aynı şekilde devam edebilirsiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servisi üzerine "İpek uydu servisi" firması için makaleler yazıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını yorum kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler