Blog

Silinen TV Kanalları Geri Getirme, Tv ilk kurulum

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0541 762 22 52

Televizyon kanalları kendiliğinden silindi veya siz oynarken televizyon kanallarını sildiniz. Tv kanalları geri getirme için bir kaç işlem yapmanız gerekir. Televizyon kanallarını geri getirmek her zaman kolay olmayabilir. Bunun için ne yapacağınızı bilmeniz ve bunun yanında birazda şansınızın olması gerekir. Silinen kanalları geri getirme ve kanalları yeniden yüklemek için yapacağınız birkaç adımı teker, teker sıralamak istiyorum.

Bazen kendi kendine bazen de yeni çıkan bir kanalı eklemek için televizyona kanal eklemek yerine yanlışlıkla bütün kanalları silmiş olabilirsiniz. Televizyon kanallarını geri getirmek için televizyonunuzun markası, model yılı, kullandığı yazılım, televizyon menüsünden anlıyor olmanız, kullandığınız receiver uydu alıcısı ve birazda sizin bu konuları bilmeniz çok önemlidir. Dilerseniz Tv kanalları silindi nasıl yüklerim makalemizden de destek alabilirsiniz.

Yeni kanal araması yaparak silinen kanalları geri getirme

Kanalları sildikten sonra kendinden uydulu televizyon menüsünü çok fazla kurcalamadan hemen televizyonun kanal aramayı başlatmanız gerekir. Kanal araması yaparak kanalları geri yükleyim derken anten ayarları ile ve uydu ayarları ile oynarsanız bir daha kanalları geri yükleyemeyecek ve uydu servisi çalışanlarını çağırmanız gerekecektir.

 • Silinen tv kanalları geri getirme işlemine başlamak için kumandanızdan > MENÜ tuşuna basınız.
 • Sonra > YAYIN > KURULUM veya > UYDU AYARLARI kısmına giriş yapın.
 • Çıkan menüde > MANUEL ARAMA, > ŞEBEKE ARAMA ya da > TP ARAMA seçeneğine girin.
 • En üstte Uydu yazan yer de > TÜRKSAT42E yazdığına dikkat edin.
 • Frekans yazan yere > 12380 girin.
 • Sembol oranı > 27500 girin.
 • Polarizasyon > DİKEY ya da V yapın.
 • Şebeke arama seçeneği varsa > AKTİF, AÇIK ya da ETKİN yapın.
 • Kanal aramayı başlatmak için > BAŞLAT, OKEY ya da ARA tuşuna basınız.
 • Bu işlemleri doğru yaptığınız takdirde Tv kanalları geri getirme işlemini başarılı bir işlemine bitirmiş olacaksınız.

Türksat kanal güncelleme sistemi ile kanalları geri yükleme

Eğer yanlışlıkla veya kanalları yeniden yüklemek için televizyon kanallarını sildiyseniz Tkgs sistemi ile kanalları birkaç saniye de yükleyebilirsiniz. Peki Tkgs nedir Biliyor musunuz? Türksat kanal güncelleme sistemi direk olarak Türksattan yayınları bir kaç dakika da veri indirmesine yarayan bir kanal güncelleme sistemidir. Eğer burada anlatılanları yaptığınız takdirde Tkgs güncellenemedi hatası açıyorsanız burada ki linke tıklayıp çözümü için makalemizden destek alabilirsiniz. Ayrıca Tkgs ekranında donup kalıyorsa o zaman da buraya tıklayın.

Uzman uydu tamircisinden randevu almak için hemen tıkla ara – 0541 762 22 52

Tkgs güncelleme ile tv kanallarını güncelleme

Televizyondaki kanalları yanlışlıkla sildiniz. Bunu zahmetsiz yüklemenin tek yolu Türksat kanal güncelleme sistemi ile yani, TKGS ile kanalları yüklemektir. Tv ilk kurulum yaparken ve silinen kanalları geri getirmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Kendinden uydulu televizyonun veya kullandığınız uydu alıcısının kumandasından;

 1. Öncelikle > MENÜ tuşuna basın.
 2. Sonra > KURULUM yazan yere giriş yapın.
 • Televizyonda TKGS varsa menüyü karıştırarak veya direk > OTOMATİK ARAMA seçeneğine gelerek > TKGS GÜNCELLEME seçeneğine giriş yapabilirsiniz. (Her televizyonda TKGS farklı bir yer de olduğundan ve televizyon menüleri birbirinden farklı olduğundan detaylı anlatamıyoruz. Siz sadece TKGS yazan yeri bulun yeterli)
 • Tkgs güncelleme yazan yere girdiğiniz de BAŞLAT, GÜNCELLEME FREKANSLARI, KATEGORİLER, ÇALIŞMA MODU gibi yerler göreceksiniz. İlk önce güncelleme frekansları yazan yere tıklayıp frekansları kontrol ediniz. Frekans yoksa frekans ekleyin. Yoksa silinen tv kanalları geri getirme işlemi başarısız olur.
 • Frekanslar varsa > BAŞLAT tuşuna basın. Kanallar birkaç saniye içerisinde yüklenecektir. Tv kanallarını geri getirme ve yanlışlıkla tv kanalları silindi işlemine çözüm olarak burada anlatılanları yapabilirsiniz. Az önce de dediğimiz gibi. Her televizyonun menü ve yazılımı farklıdır. Bu nedenle burada kullandığımız terimler sizin televizyonunuzda yoksa o zaman buna yakın bir şeyler bulup aynı şekilde devam edebilirsiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

33 Yorum

 1. Merhaba
  Sunny ufak bir TV de çoğu kanal gitmişti yeniden otomotik arattım çoğu tarandı ama baktım yine o kanallar gözükmüyor yanlışlıkla olanları da sildim ve geri getiremiyorum hiç bir kanal yok. Yardımcı olur musunuz?

 2. Merhabalar Profilo 43pa305e kullanicisiyim Kanal kalmadı hiç sinyal yok diyor Kanal oto aramadan 40 tane geldi ne yapmalıyım

  1. Kanallar silindiğinde maalesef her zaman geri gelmez. Uydu sinyalinin gelip gelmediğinin kontrolünü yapmalısınız.

 3. Kolay gelsin ben televizyonun fabrika ayarlarindan kanalları sildim kanallar var ama sinyal yok diyor ne yapmam gerek tv markası LG

 4. Merhaba ,Uydu lnb kısa devresi nedeniyle tv sinyali kayboldu.lnb bağlantınızı kontrol edin hatası çıkıyor.Ne yapmam gerekir.Teşekkürler.Erkan

  1. Sayın ERKAN IRMAK.
   Lnb kısa devre arızası “Tuner çıkışı aşırı yüklendi” sorunudur. Buradaki konumuzu incelemenizi öneririm. Öte yandan Lnb kısa devre yazıyorsa ekranda lnb bozuktur anlamına gelmez.Bir öçok neden var ve bunların ehr biri olduğunda yanı hatayı verir. Belirttiğimiz konuya tıklayıp işlemleri uygularsanız mutlaka sorunu çözeceğinize inanıyorum.

 5. LG 42la620S-Za Tv kullanıyorum. Dahili alıcısı mevcut kendi alıcısından tv yi kuruyoeum bütün lanalları ayarlıyorum. Fakat kapatıp açımva lanal jaritası boş uyarısı veriyor.

 6. Merhabalar. Vestek tv İlk kurulum kısmından ileri diyerek kanal aramasını yeniden yapabilirsiniz. Eğer merkezi uydu santrali kullanıyorsanız diseqc kısmında sağ taraftaki tuşa iki kez basıp diseqc yazan yeri seçmeyi unutmayın.

 7. Merhaba
  Bende Vestel U9500 4k smart tv var
  Merkezi sistem uydu yayını ile tv yi kullanıyorum Bi anda bütün kanallar gitti 4 veya 5 kanal haricinde diger kanallardan sinyal alamıyorum komşularımızin bütün kanalları mevcut
  Fakat bizde dediğim gibi sinyal yok bu konuda fikrinizi alabilirmiyim neden kaynaklıdır

  1. Ersan Bey: Bazı kanalların çalışmaması merkezi uydu santralinden sizin daireye gelen santral çıkışının arıza verdiğini, uydu kablosunda zedelenme veya yıpranma meydana geldiğini ifade etmektedir. Çok düşük bir ihtimal daha var oda, tv dahili uydu alıcısının bozulmuş olabileceğidir. Uydu servisinden randevu alıp yaptırmalısınız.

  2. Merhabalar Vestel 82 ekran Televizyon um var ayarlardan ilk kurulum dedimbütün kanallar gitti ne yapmam gerek

   1. Merhabalar. Vestel tv İlk kurulum kısmından ileri diyerek kanal aramasını yeniden yapabilirsiniz. Eğer merkezi uydu santrali kullanıyorsanız diseqc kısmında sağ taraftaki tuşa iki kez basıp diseqc yazan yeri seçmeyi unutmayın.

 8. Merhaba toshıba regza tvim var fabrika ayarlarını sıfırladım hiç kanal kalmadı sonra anten ayarlarından tarama yaptım fakat bilinen kanallardan 5/6 tane geldi ve 2000den başlıyor kanallar ne yapmam gerekiyor

  1. Mevlüt Hocam; Televizyonu yeniden fabrika ayarlarına çevirin. Açıldığında türkçe seçip ileri tıklayın. uydu, anten karasal bir bir bölüm varsa sadece uyduyu açık yapın ilerleyin. Çanak anten yeri çıkınca 2 kez sağ tuşa basarak 4 tane çanak resmi çıkıncaya kadar ilerleyin. Diseqct modunda 1 numara da türksat olacak. İleri deyin veya o sayfadayken otomatik kanal aramasını gerçekleştirin. kanalları 1 den başlayacak şekilde yüklenecektir. Otomatik aramada kanallar gelmezse bu sayfa da bulunan manuel arama ile kanal taramasını başlatabilirsiniz.

   İPUCU: Televizyonda türksat kanal güncelleme sistemi varsa buraya tıklayıp kanal yüklemesini bir kaç saniye de tamamlayabilirsiniz.

  1. Merhabalar.
   Sunny televizyon da silinen kanalları geri getirebilmeniz için otomatik tarama veya manuel arama seçeneği ile yapmanız gerekir. Bu sayfa da anlatıldığı üzere yaparsanız kanallarınız gelebilir. Yalnız, uydu sinyalinde sorun olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bulunduğunuz şehir de uydu tamircisi ile görüşme sağlamanız gerekebilir.

    1. Sunny tv’de hangi bölümdeyken veri tabanı yok yazıyor? Source tuşundan uydu (üzerindeki uydu anten logosu olan yer) yazan yere girebiliyor musunuz? Daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabilirim.

 9. Slm ben yeni aldım TV yi Profilo 109 ekran içinde 300 e yakın kanal var ama Star TV ATV Fox sowh TV bu kanallar gitti arama yaparkene geride getiremiyorum peki bunun sorununu nasıl giderebilirim yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor

  1. Merhabalar.
   Öncelikle televizyonunuz hayırlı olsun. Televizyonu ilk kurduğunuzda içerisinde kanallar varsa ve sonrasında kendi kendine bazı kanallar silindiyse uydu yayınlarınız da sorun var demektir. Televizyonunuzun otomatik türksat kanal güncelleme sistemi açık olduğundan veya kanal güncelleme modu açık olduğundan dolayı kanallar kendiliğinden güncellenmiştir. Bu sayfada yer alan manuel arama ile kanalları aramanızı ama kanal bulamadığınız da uydu servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

  1. Bedirhan bey merhabalar.
   Arçelik tv kurulumu için dahili uydu alıcısı kullanıyorsanız kumandanızdan >MENÜ tuşuna basınız. Ardından eski tip ise >YAYIN yeni tip arçelik televizyon ise >AYARLAR >KAYNAK seçeneğine gelin. Otomatik kanal aramaya gelerek ilerleyin. Şifreli şifresiz gibi bir bölüm gelecek buradayken 4 nokta olan tuşa basıp kanal aramasını başlatabilirsiniz.

   Ayrıca Otomatik kanal arama yerine Manuel kanal arama yerine de gelerek frekans bölümüne 12380 v (Dikey) 27500 yazıp kanal aramasını başlatabilirsiniz.
   Tabi ki bunları yapabilmeniz için mutlaka ama mutlaka çanak antenden yeterli sinyal gelmelidir.

  1. Merhabalar.
   Star tv Hd veya Star tv kanalını arada bir hızlıca silip tekrar yükleyebilmeniz için dahili uydu alıcılı televizyonunuzun veya eğer kullanıyorsanız harici uydu cihazının ayarlarını çok iyi bilmeniz gerekir. Kanalı silmek için kanal taşıma yaptığınız yerden kolayca silebilir ve star tv kanalı yeniden yüklemek için de >ayarlar >Kurulum >Manuel arama veya Tp arama veya Tp listesi kısmına gelerek 12015 Yatay (H) 27500 frekansın da kanal araması yapmanız gerekir. Frekans zaten televizyonunuza kayıtlı olduğundan dolayı her defasında eklemenize gerek yok. Bu dediğim frekansa gelip kanal araması yapmanız yeterli.
   2. Seçenek ise kanalı o saatlerde kilitleyebilirsiniz. Kanal taşıma kısmında kanal kilitle özelliği de olabilir. Bu seçeneğe gelip kilit özelliği ile star tv yi kilitleyebilirsiniz.

 10. merhaba ben eşref televziyonu fabrika ayarlarına sıfırladım kanallar gitti oto kanal arama yapıyorum ama hiç kanal çıkmıyor ne yapmam gerek tv beko buarada şimdiden tşk

 11. merhaba ben eşref televziyonu fabrika ayarlarına sıfırladım kanallar gitti oto kanal arama yapıyorum ama hiç kanal çıkmıyor ne yapmam gerek tv beko buarada

  1. Merhaba Eşref Bey.
   Televizyonu fabrika ayarlarına sıfırladığınız zaman yeniden kanalları yükleyebilmeniz için bir kaç ayar yapmanız gerekir. Beko televizyon kurulumu için öncelikle Menü tuşu, kaynak ve uydu ayarları kısmına gelin. Uydu ayarları seçeneğinden diseqc modunu 1.1 veya 1/4 yapın. kaydedip oradan çıkın. Yeniden otomatik aramaya gelip kanal taraması yapın. Eğer halen televizyon uydu kanalları gelmiyorsa o zaman da televizyonda sinyal yok problemi için sayfamızı ziyaret ediniz.

 12. Merhabalar kanal araması yaptık kanallar geldi kanal.tasıma da yapabiliyoruz ama kumandadan 1 e bastığımızda kanal çıkmıyor hatta bu durum ilk 12 kanalda oluyor. İlk kanal 13 ten başlıyor. Bu can sıkıcı durumdan nasıl kurtulabiliriz ? Ve de bizim televizyon da diğer insanlarınki gibi 1 den başlar?😉

  1. Sinan Bey Çok fazla kanal taraması yaptığınız zaman bazı televizyonlar da kanalların 1’den başlamamasına neden olur. Dahili uydu alıcılı televizyonu veya kullandığınız harici uydu alıcısını fabrika ayarına çevirmeniz gerekir. Yalnız bunu yapmadan önce anten ayarları veya varsa uydu ayarları kısmına girip oradaki ayarların fotoğrafını çekin. Fabrika ayarından sonra ilk kurulum yapacağınızdan dolayı diseqc bölümünü seçerek kanal yüklemesini yeniden yapabilirsiniz.

   Anten ayarları kısmına iyi bakın. Ayni şekilde yapmaya çalışın yoksa kanallar gelmez. Dilerseniz Receiver fabrika ayarları ve kurulumu sayfasına göz atabilirsiniz. Yapamazsanız lütfen yazın.

 13. Merhabalar uydu cihazımızı açtığımızda ekranda program mevcut değil (kanal listes boş) yazisi çıkıyor bu konuda nasil yardimci olursunuz ne yapmanız gerekir?

  1. Halil Bey merhabalar.
   Tv kanallarını sildiğiniz den dolayı bu hatayı alıyorsunuz. Yalnızca kanalları silmiş ve uydu alıcısı ayarları ile oynamadıysanız > otomatik kanal arama yaparak bulmanız mümkün.
   Ya da > Manuel kanal arama bölümüne girin. 12380 Dikey (V) 27500 frekanslarını ekleyin. Şebeke aramayı aktif duruma getirerek kanal aramasını yapabilirsiniz.
   Uydu ayarı ile oynadıysanız o zaman da uydu ekleme nasıl yapılır makalesine göz atınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler