Hizmetlerimiz

TKGS Türksat kanal güncelleme sistemi nedir?

Türksat kanal güncelleme sistemi (TKGS) 2013 yılı itibari ile hizmete başlamıştır. TKGS Türksat kanal güncelleme sistemi nedir? Türksat tarafından verilen bu hizmet şu için her iki milli uydumuz olan Türksat3a ve Türksat4a uyduların da çalışmaktadır. Bu sistem otomatik olarak veya sizin belirlediğiniz süre içerisin de Türksata bağlanarak önceden tanımlanan kanal listesini indirir. Bunu dilerseniz tam otomatik çalışma modu ile kendiliğinden yapabilir veya esnek kullanım seçeneğini de aktif edilebilir. Nedir bu esnek kullanım modu? Esnek mod kanal listeniz de sıralama tercihlerinizi değiştirmenize yarar. Yalnız bu işlemi sizler tam otomatik seçeneğin de çalışmamaktadır. Tam otomatik özelliğin de kanal sıralaması yapamazsınız. Zaten sıralı olarak inen kanalları sizlerde beğeneceğinize eminim.

Uydu alıcınızı yeni aldıysanız mutlaka kutu üzerinde bu ibarenin olduğuna dikkat edin. Eğer TKGS özelliği varsa mutlaka bunu cihaz üzerinde belirtirler. Zaten çok popüler olan bu özelliği gizlemekle çok şey kaybedeceklerinin farkında olan firma, bu nedenle kutuya mutlaka yazdırırlar. Bu özellik genel olarak birçok cihazda bulunur. Yalnız önemli bir hatırlatma yapmayı uygun buluyoruz. TKGS Türksat kanal güncelleme sistemi içerisinde barındırdığı frekanslar ile kanalları birkaç saniye de bulmaktadır. Yani sizler her hangi bir nedenden dolayı güncelleme frekansı olan kısımdaki frekansları silerseniz bu özellik bir daha çalışmayacaktır.

Bu nedenle cihazı fabrika ayarlarına çevirmekten sakınmalısınız. Normal şartlar da bir şey olmaz aslında ama her ihtimale karşı frekansların silinmemesi için tedbirli olmalısınız. Dilerseniz cihazı ilk olarak kullanmaya başladığınız zaman güncelleme frekansı kısmına girerek orada bulunan 4 – 5 tane frekansın fotoğrafını çekebilirsiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler