Hizmetlerimiz

Televizyonun ışığı yanıyor ama açılmıyor

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0541 762 22 52

Bir televizyon arıza problemi ile yeniden karşınızdayız. Televizyonun ışığı yanıyor ama açılmıyor olmasının altında yatan sebebin çoğunlukla bir arızadan meydana gelebileceğini üzülerek ifade etmek isterim. Genellikle elektrik kesintileri yalanmasının ardından televizyonun ışığı yanıyor ve ekran açılmıyor sorunları ve buna benzer hiç açılmama sorunları ile karşı karşıya kalmanız an meselesi.

Yeni çıkan led ve lcd televizyonların elektrik fişini taktığınız zaman televizyonun ön tarafında küçük bir ışık devamlı olarak birkaç saniye açılıp kapanır. Bu televizyon ışığı durmadan zaten kumandadan sizler açma kapatma tuşuna bassanız bile televizyon açılmaz. Sonrasında ışık durduğun da sizler kumandanın kırmızı tuşundan veya bazı modeller de sayı rakamlarından her hangi bir tanesine bastığınız da televizyon ışığı yanıyor sönüyor olması televizyonun açılacağı anlamına gelir. Yalnız ışık durmadan yanıp sönüyorsa ve sonrasında ışık tamamen sabit kalmasına rağmen yine de ekran açılmıyorsa o zaman televizyonunun açılmasını engelleyen bir durum var demektir.

Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım?

Televizyonun açılmaması ile Televizyonun ışığı yanıyor ama açılmıyor sorunu ile birebir ilişkisi vardır. Genel de bazen bu sorun meydana geldiğin de hemen televizyonun bozulması olasılığı aklımıza gelmektedir. Fakat dilerseniz bu televizyonun açılmamasında etkili olan diğer bir metodu anlatalım.

Televizyonun bağlı bulunduğu elektrik prizini değiştirip birde bu şekilde televizyonu deneyin. bazen elektrik prizlerinde ki hatalar ve topraklamada ki bozukluklar nedeniyle televizyonların ışıkları yanıp sönmesine rağmen yine de açılmayabilir.

Eğer Televizyonun ışığı yanıyor ve açılmıyorsa o zaman 2. Seçenek olan işleme geçelim. Televizyonun arkasında bulunan bütün bağlantıları çıkarıp bir de böyle deneyin. Televizyonun hdmi anten kablosu ve buna benzer bütün bağlantıları sökerek denemenize rağmen televizyon ışığı yanıp sönmeye devam ediyor ve açılmamaya devam ediyorsa o zaman televizyonun garantisi devam ediyorsa yetkili teknik servisi arayıp ilk önce bilgi sonrada tamiratının yapılması için servis talebinde bulunun.

Uzman uydu tamircisinden randevu almak için hemen tıkla ara – 0541 762 22 52

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servisi üzerine "İpek uydu servisi" firması için makaleler yazıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını yorum kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

7 Yorum

 1. Bu sorunla bende karşılaşmıştım. elektrik prizlerini kontrol ettikten sonra bir kablosunun sorunlu olduğunu anladım. Yani hemen telaşa kapılmayın. Önce bir kendiniz halletmeye çalışın. Olmadı teknik servisi bilgilendirin.

 2. Ara sıra bende olan bir sorundu. İlk başlarda televizyonun yan tarafındaki tuştan aça aça tuş içine girdiğinden dolayı televizyon açılmıyordu. Sonra kumanda aldık düzeldi. bu sorunu yaşadığımda birçok makale okumama rağmen cevap bulamamıştım keşke buraya daha önceden baksaydım.

  1. İsmail bey. Televizyonu açmak için kumanda yerine tuşa basarsanız zamanla bu tuşlar özelliğini kaybediyor. Televizyon tuşunu tamir ettirmekte biraz pahalıdır. Bu nedenle hangi cihaz olursa olsun, Kumanda ile kullanılması daha iyi olur.

 3. Merhaba,

  Vestel plazma tv de aynı sorunu yaşıyorum. Işığı yanıyor sabit , tuşa basınca yanıp sönüyor sonra gene sabit bi şekilde yanıyor. Ama ekran açılmıyor. Herşeyi denedim ama gene aynı. Sizce anakartın da mı problem var acaba ?

  1. Merhabalar.
   Öncelikle çok geçmiş olsun. Televizyonu farklı bir priz de denediniz mi?
   Eğer denediyseniz televizyonun içerisinde bulunan güç kartında veya anakartın da arıza meydana gelmiştir. Garantisi devam ediyorsa vakit kaybetmeden vestel yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.
   Garantisi bittiyse yakınlarınızda olan bir kaç televizyoncuya durumu anlatarak fiyat almaya çalışın. Güvendiğiniz ve düsrt olduğuna inandığınız birine televizyon tamirini yaptırabilirsiniz.
   Çok yüksek fiyat istemeleri halinde 106 – 102 ekran vestel televizyonlar 1800 ile 2200 tl arasındadır. Değerlendirebilirsiniz.
   Teşekkür ederim.

 4. Yazıda yazdığı şekilde ek aparatları çıkartınca televizyon çalıştı , çok ama çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler