Blog

Kumanda da av tuşu hangisi? Tv markasına göre av tuşları

Televizyon kumandasında arayıp da bulamadığımız tuşlardan biri de av tuşudur. Televizyonu av moduna almak ya da yanlışlıkla bir tuşa basmanız ile bozulan televizyonu av’dan çıkartmak için mutlaka av tuşuna basmanız gerekir.

Yalnız av tuşunu birkaç kez bütün tuşlara dikkatli bir şekilde baksanız bile kumandadan av tuşunu bulamayabilirsiniz. Çünkü her televizyon markasında ve hatta her markanın her bir modelinde bile av tuşu farklı bir simge ile belirtilmiş olabilir. İşte bu nedenle kumanda da av tuşu hangisi diye araştırma yapmakta çok haklı olduğunu ifade etmek isterim.

Tv de sinyal yok yazıyor ne yapacağım diyorsanız,  çözümü için bilgilendirici sayfamıza göz atmayı unutma!

Bu makalemiz de Tv markasına göre kumanda da av tuşunun nerede olduğunu resimli bir şekilde anlatacağız. Sizde burada belirtilen resimlere bakarak elinizle koymuş gibi tv kumandasından av tuşunu bulmuş olacaksınız. İşte televizyon kumandasında av tuşunu bulamıyorum diyenler için tv markasına göre av tuşları yerleri!

Makaledeki yazı başlıkları

Arçelik Beko televizyon kumandasında av tuşu nerede

arçelik tv kumandası av tuşu
arçelik tv kumandası av tuşu

Arçelik televizyonlar av tuşu olarak yıllardır aynı simgeyi kullanmaktadır. 20 yıl önce almış olduğunuz arçelik televizyonda ki av tuşu ile en son çıkan arçelik kumandasında ki av tuşu simgesi aynıdır. Arçelik tv kumandasında av tuşu yeri değişmiştir ama simgesi hep aynıdır.

beko tv kumandası av tuşu
beko tv kumandası av tuşu

Beko televizyon kumandasında da av tuşu Arçelik ile aynıdır. Çünkü Arçelik tv kumandası ve Bekoı tv kumanda modelleri aynıdır. Bu nedenle elinizde Arçelik tv kumandası varsa ve bu kumanda da av tuşunun nerede olduğunu biliyorsanız Beko tv içinde aynı şey geçerlidir. Aşağıda ki resimde de görmüş olduğunuz gibi Arçelik tv kumandasında av tuşu genellikle kumandanın tam ortasındadır.

LG tv de av tuşu hangisi

Lg televizyon kumandasında av tuşu genellikle kumandanın en üst tarafında bulunur. Üst tarafta yer alan 4 tuştan bir tanesine basarsanız lg tv kumandasında ev tuşunun nerede olduğunu bulmuş olacaksınız. Lg tv kumandasında av tuşunun nerede olduğu aşağıda ki resimde belirtilmiştir.

lg tv kumandası av tuşu hangisi
lg tv kumandası av tuşu hangisi

Samsung televizyon kumandasında av tuşu nerede

Samsung tv Kumansında av tuşunu arıyorsanız ve halen bulamadıysanız size resimli bir şekilde göstermek isteriz. Samsung tv kumandasında av tuşu nerede diye soranlar için bir resim hazırladık. Bu resme bakarak Samsung kumandasında av tuşu nerde olduğunu kolaylıkla bulabilirler.

samsung tv kumandası av tuşu
samsung tv kumandası av tuşu

Philips tv kumandasında av tuşu nerede

Philips televizyon günümüzün en sağlam televizyon markalarından biridir. Menü yazılımının karmaşık olması tv satışlarını ciddi bir şekilde etkilemektedir. Sizde Philips tv aldıysanız ve kumandasında av tuşunu bulamadıysanız size resimli bir şekilde av tuşunun nerede olduğunu tarif etmek isteriz. Philips tv kumandasında av tuşu nerede diye soran arkadaşlarımız aşağıda ki resme bakabilirler.

philips tv kumandası av tuşu
philips tv kumandası av tuşu

Sunny tv de kumanda da av tuşu

Sunny televizyon kumandasında av tuşunu arıyor ve bulamadıysanız doğru yerdesiniz demektir. Bazen yanlışlıkla basılan bir tuş yüzünden uydu servisi bile çağırdığımız olmuştur. Kumanda da av tuşu nerede demek de gururumuza dokunduğundan dolayı uyducu çağırmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Sunny tv kumandasında av tuşunu resimli olarak belirttik. Bu resime bakarak Tv kumandasında av tuşunun nerede olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

sunny tv kumandası av tuşu
sunny tv kumandası av tuşu

Axen tv kumandasında av tuşu

Axen tv Sunny tv markasının yan kuruluşudur. Bu nedenle Sunny tv Kumansı ile kumanda modelleri genellikle aynıdır. Eğer siz de Axen tv kumandasında av tuşu nerede diye soranlardansanız aşağıda resme bakıp av tuşunun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

axen tv kumandası av tuşu
axen tv kumandası av tuşu

Yumatu tv kumandasında av tuşu hangisi

Yumatu televizyon da av moduna geçmek istiyorsunuz ama kumanda da av tuşunun nerede olduğunu bulamıyor olabilirsiniz. Çünkü her kumanda da doğrudan av yazmayabilir. Av tuşları farklı isimler ve simgeler ile de ifade edilebilmektedir. Bu nedenle Yumatu tv kumandasında av tuşu nerede diye sorarsanız size daha iyi anlatmak ve çok fazla aramamanız için resimli bir şekilde tarif ettiğimizi söylemeliyim. Aşağıda ki resme bakarak Yumatu tv kumandasında av tuşunun hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

yumatu tv kumandası av tuşu
yumatu tv kumandası av tuşu

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler