Blog

Tkgs güncelleme hatası güncellemedi sorunun çözümü

Tkgs özelliği her ene kadar bazı televizyonlar da olsa da bazı durumlar da Tkgs güncelleme hatası ve tkgs güncellemedi sorunu ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu tür hataların çıkmasından hemen sonra isterseniz kullandığınız cihazın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayın ya da isterseniz de kendiniz bunu bir şekilde çözmeye çalışmalısınız. Aslında tamirden anlamayan bir televizyon kullanıcısı tarafından bile kolaylıkla çözülebilen bu sorunu sizler bu yazımızı okuduktan sonra hemen Tkgs güncelleme hatasının çözümünü bulacaksınız.

Tkgs güncellenemedi sorunlarının alınması birçok nedenden dolayı olabiliyor. Bu Tkgs güncelleme hatasının bazı nedenlerini sizlere aşağıda örnekler halinde anlattık. Bunlara bakıp Türksat kanal güncelleme sistemi hakkında bir fikir alış verişi yapabilirsiniz. Önceden yanınızda hazır ettiğiniz bazı yedek cihazları da bularak aslında bir deneme yanılma yöntemi ile de televizyonlarınızı onarabilirsiniz.

Tkgs güncellenemedi ve hatasının nedenleri

 • çanak anten sorunlarından,
 • sinyal problemlerinden,
 • merkezi uydu santralinin çıkış arızalarından,
 • lnbden tkgs güncelleme frekans sinyalin gelmemesinden,
 • sinyallerin zayıf gelmesinden,
 • güncelleme frekansının olmaması
 • Frekansların hatalı olmasından,
 • diseqc ayarlarının bozuk olmasından

ve en son olarak uydu alıcısının hatalı bozuk olmasından kaynaklanabilmektedir. Burada yazılan hataları tek tek kontrol ederek yapmanız halinde eminiz ki tkgs problemlerini kendinizde çözebilecek ve bunun için her hangi bir uydu çanak anten servisinden yardım istemeden de yapabileceksiniz. Türksat kanallarının otomatik olarak tkgs özelliği sayesinde güncellenmesi çok güzel bir kolaylık olduğunu bu özelliği kullanmaya başladıktan sonra anlayacaksınız.

İlk önce en önemli özelliği kanalların favorileri listelenmiş bir şekilde gelmesidir. Kanal taraması bittiğinde şimdide bu kanalları ben nasıl sıralayacağım demeden sizleri kanal sıralamaktan kurtaracak bu müthiş özellikten faydalanmak için Tkgs güncelleme hatasını çözümünü bulmanızı ve tkgs güncellenemedi sorununu kendiniz yapamasanız bile bir bilenden yardım almanızı tavsiye ediyorum.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

19 Yorum

 1. Evimde philips tüplü tv bulunuyor uydu alıcıda tkds bulunuyor güncelleme yapmaya çalıştığım zaman sürüm uymuyor galiba upgrade hatısı diyor

  1. Merhabalar İsmail Bey.
   Öncelikle geç cevap yazdığımız için üzgünüm.
   Tkgs güncelleme bölümünde frekanslar olacak. Buraya lütfen 12380 Dikey ya da V 27500 8181 PID ekleyip yeniden deneyiniz. Htaa alırsanız bir kaç kez üst üste deneyiniz.

 2. Sunny tv tkgs güncelleme esnasında kaldı lütfen bekleyin diyo ama bi gün geçti hala aynı kumanda da calismiyo geri çıkınca ekran karariyo tv açık olduğu halde kumanda sadece ac kapa ses ve ok tuşu calisiyo diğer tuşlar calismiyo kumandadan degil sorun pili faln yeni lütfen yardım edin

  1. Merhabalar.
   TKGS çalışırken kumanda ve uydu alıcısının üzerinde tuşa varsa bunlar çalışmaz. Kanal kurulumunu beklemeniz gerekmektedir. En fazla 2 dakika bekledikten sonra güncelleme bitmiyorsa o zaman da fişi çekip yeniden kanal kurulumunu yapmalısınız. Lütfen tkgs güncelleme frekanslarını kontrol ediniz.

 3. Yaklaşık 3 ay sonra açtığım LG marka küçük tv çalışmıyor.Başka odadaki kabloyu takdığımda kanallar geliyor ama kullandığım odada tkgs güncelleme hatası verip kanal bulamıyor. O odaya büyük tv yi taktığımda o kanalları buluyor. Sizce sorun ne olabilir?

   1. Robem marka bir uydu cihazı var ama bir türlü tgks güncellemesi yapamıyorum hep hata diyor ne yapmalıyım

 4. Merhaba LG tv kullanıyorum. İki gün önce, “uydu lnb kısa devresi nedeniyle tv sinyali kayboldu. Lnb bağlantısını kontrol edin”Yazısı geldi. Kanallar zaman zaman gelip tekrar hata veriyordu. Tüm anten bağlantılarını kontrol ettim olmadı. TV tamircisi çağırdım. Fabrika ayarlarına döndürdü tv’yi. Daha sonra “tkgs ayarları uygulanamadı” yazısı geldi ve artık hiçbir kanal hiçbir sinyal yok. TV anakartı olabilir denildi ama fabrika ayarlarına döndürene kadar zaman zaman kanal gelmesi kafamı karıştırıyor. Sizin fikriniz nedir neden böyle bir hata olur??

  1. Merhaba Hüseyin bey.
   Size yardımcı olabilecek bir kaç öneri yazdım. Yalnız ilk önce Tuner çıkışı aşırı yüklendi hatasının kablodan mı veya lnbden mi olduğunu çözmeniz gerek.
   1. Televizyon da tuner çıkışı aşırı yüklendi uyarı için burada ki sayfamıza bakmanızı rica ediyorum. Aynı zaman da Tuner hatası aldığınız zaman kanalların bazen göstermesi de normaldir. Bazı televizyonlar da tuner çıkışı aşırı yüklendi yazısı kaybolmaz ve klanallar da açılmazken, bazılarında da aralıklarla kanallar açılabilir.
   2. LG televizyon da türksat kanal güncelleme sistemi hatası alıyorsanız uydu ayarları kısmından disecq modunu kapalı değil A olarak işaretlemelisiniz. Dediğim şekilde yapıp geri geldikten sonra otomatik arama kısmından tkgs seçmeden önce bir daha uydu ayarları kısmına gelip disecq a olduğundan emin olun. Çünkü LG tv bazen kayıt etmeden çıkış yapabilir. Aynı zaman da o bölümde tkgs frekansları yazan bir yer olacak. Oranında frekansları girilmiş olmalı.
   3. TKGS ile kanal arama çalışmıyorsa otomatik arama yapıp Türksat aramasını başladın. Kanalları el ile düzeltin.

 5. Merhaba
  Digitürk kullanmaktayım, kanallar da mevcut. Kablomu lg tv me bağlantı yapıpı gerekli ayarlarıda yaptıgımda sinyal alamıyorum. Bu problemi nasıl çözebilirim.

  1. Merhaba Dinçer Bey.
   Öncelikle Digitürk üyeliğininiz Türksat42 derece mi yoksa Eutelsat7 derece mi olduğunu bilmeniz gerekir. Yani siz digitürk cihazında kanal araması yaparken kolay kurulum ve türk mı diyoprsunuz yoksa eutelsat mı? Eğer türksat kurulum diyorsanız o zaman LG tv kurulumunu yapamıyorsunuz demektir. Buraya tıklayıp kanal kurulumunu yapabilirsiniz. https://www.ipekuyduservisi.com/silinen-tv-kanallari-geri-getirme-tv-ilk-kurulum/

   Eutelsat’a tıklayıp kanal taraması yapıyorsanız binanızda Türksat anteni yok veya sadece digitürk eutelsat anteni var demektir. Digitürü’ü iptal edip çanak anteni Türksat yönüne çevirmeniz veya bir çanak anten daha kurarak digitürk ile lg televizyon kanalarını aynı anda izleyebilirsiniz.
   Hoşçakalın.

 6. lg tv imde tkgs güncellenemedi hatası alıyorum ve kanal ekleme yapmıyor fabrika ayarlarına döndün daha kötü şuan hiç bir kanal yok yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

  1. Merhabalar. Tkgs güncellenemedi hatası, çanak antenden gelen sinyalin zayıf ve olmamasından kaynaklanmakla birlikte, Tkgs frekanslarının silinmesi ile de ortaya çıkan sorunlardır. Uydu servisi işi ile ilgilenen kişilerden randevu almanız daha doğru olacaktır.

 7. moonstar DSR 6500 TURKUAZ UYDU MODELİM.
  TKGS GÜNCELLEME YAPILAMADI HATASI ALIYORUM.
  NASIL ÇÖZEBİLİRİM…………..?

  1. Merhabalar.
   Tkgs Yani Türksat kanal güncelleme sisteminde hata alıyorsanız iki farklı nedenden dolayı olabilir.
   1. Çanak antenden yeterli derece de sinyal gelmiyor olabilir. Ya da tkgs frekansına bağlı olan frekanslaraın sinyalleri düşük.
   2. Tkgs frekansı yanlış, eksik veya hatalı yazılmış olabilir. Ayrıca hiç frekans girilmemişte olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler