Blog

Tkgs güncelleme hatası güncellemedi sorunun çözümü

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0541 762 22 52

Tkgs özelliği her ene kadar bazı televizyonlar da olsa da bazı durumlar da Tkgs güncelleme hatası ve tkgs güncellemedi sorunu ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu tür hataların çıkmasından hemen sonra isterseniz kullandığınız cihazın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayın ya da isterseniz de kendiniz bunu bir şekilde çözmeye çalışmalısınız. Aslında tamirden anlamayan bir televizyon kullanıcısı tarafından bile kolaylıkla çözülebilen bu sorunu sizler bu yazımızı okuduktan sonra hemen Tkgs güncelleme hatasının çözümünü bulacaksınız.

Tkgs güncellenemedi sorunlarının alınması birçok nedenden dolayı olabiliyor. Bu Tkgs güncelleme hatasının bazı nedenlerini sizlere aşağıda örnekler halinde anlattık. Bunlara bakıp Türksat kanal güncelleme sistemi hakkında bir fikir alış verişi yapabilirsiniz. Önceden yanınızda hazır ettiğiniz bazı yedek cihazları da bularak aslında bir deneme yanılma yöntemi ile de televizyonlarınızı onarabilirsiniz.

Tkgs güncellenemedi ve hatasının nedenleri

 • çanak anten sorunlarından,
 • sinyal problemlerinden,
 • merkezi uydu santralinin çıkış arızalarından,
 • lnbden tkgs güncelleme frekans sinyalin gelmemesinden,
 • sinyallerin zayıf gelmesinden,
 • güncelleme frekansının olmaması
 • Frekansların hatalı olmasından,
 • diseqc ayarlarının bozuk olmasından

ve en son olarak uydu alıcısının hatalı bozuk olmasından kaynaklanabilmektedir. Burada yazılan hataları tek tek kontrol ederek yapmanız halinde eminiz ki tkgs problemlerini kendinizde çözebilecek ve bunun için her hangi bir uydu çanak anten servisinden yardım istemeden de yapabileceksiniz. Türksat kanallarının otomatik olarak tkgs özelliği sayesinde güncellenmesi çok güzel bir kolaylık olduğunu bu özelliği kullanmaya başladıktan sonra anlayacaksınız.

İlk önce en önemli özelliği kanalların favorileri listelenmiş bir şekilde gelmesidir. Kanal taraması bittiğinde şimdide bu kanalları ben nasıl sıralayacağım demeden sizleri kanal sıralamaktan kurtaracak bu müthiş özellikten faydalanmak için Tkgs güncelleme hatasını çözümünü bulmanızı ve tkgs güncellenemedi sorununu kendiniz yapamasanız bile bir bilenden yardım almanızı tavsiye ediyorum.

Uzman uydu tamircisinden randevu almak için hemen tıkla ara – 0541 762 22 52

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servisi üzerine "İpek uydu servisi" firması için makaleler yazıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını yorum kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

4 Yorum

 1. moonstar DSR 6500 TURKUAZ UYDU MODELİM.
  TKGS GÜNCELLEME YAPILAMADI HATASI ALIYORUM.
  NASIL ÇÖZEBİLİRİM…………..?

  1. Merhabalar.
   Tkgs Yani Türksat kanal güncelleme sisteminde hata alıyorsanız iki farklı nedenden dolayı olabilir.
   1. Çanak antenden yeterli derece de sinyal gelmiyor olabilir. Ya da tkgs frekansına bağlı olan frekanslaraın sinyalleri düşük.
   2. Tkgs frekansı yanlış, eksik veya hatalı yazılmış olabilir. Ayrıca hiç frekans girilmemişte olabilir.

 2. lg tv imde tkgs güncellenemedi hatası alıyorum ve kanal ekleme yapmıyor fabrika ayarlarına döndün daha kötü şuan hiç bir kanal yok yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

  1. Merhabalar. Tkgs güncellenemedi hatası, çanak antenden gelen sinyalin zayıf ve olmamasından kaynaklanmakla birlikte, Tkgs frekanslarının silinmesi ile de ortaya çıkan sorunlardır. Uydu servisi işi ile ilgilenen kişilerden randevu almanız daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler