Blog

Tuner çıkışı aşırı yüklendi sorunu ve çözümü

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0541 762 22 52

Son zamanlar da sıklıkla yaşanan sorunlardan birisi de ‘Tuner çıkışı aşırı yüklendi’ olarak görülmektedir. Bu sorun yeni çıkan bir hata ve arıza belirtisi olarak görülse de bu durum hiçte öyle değil. Televizyon da Tuner çıkışı aşırı yüklendi yazıyor olması bazı arızaların olduğuna işarettir. Bunu arızanın nedenini de öğrenmek ve tamir etmek için bunun ilk önce nereden kaynaklandığını öğrenmeniz gerekir. Sizler bu Tuner çıkışı aşırı yüklendi sorununu yapabilir misiniz yoksa bunun için bir uydu servisi ile mi görüşmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekir. Şimdi sizlere Tuner nedir ve Tuner çıkışı aşırı yüklendi ne demektir onu anlatacağız.

Televizyon da Tuner çıkışı aşırı yüklendi yazıyor

Televizyonların tasarım değişikliği ve sistem değişikliğine uğraması sonucu bazı mühendislik yanlarının da değiştirildiğini söylememiz gerekir. Yani her ne kadar eskiden kullandığımız tüplü televizyonlara benzeyen ürünleri hali hazırda kullanıyor olsak ta bazı değişen yanlarının da çok farklı olduğunu görmekteyiz. Tuner çıkışı aşırı yüklendi sorunu ve çözümü için bazı araştırmalar yaptığımız da bunun birden fazla olasılık nedenlerinin olduğunu ve bunların bazılarını yapmak için her hangi bir beceriye bile gerek kalmadan yapılabileceği sonucuna ulaşıyorken, bazı Tuner çıkışı aşırı yüklendi çözümü içinde teknik servislerden yardım istemek zorunda kalabileceğimizi anlamış olduk.

TUNER ÇIKIŞI AŞIRI YÜKLENDİ uyarısı alan bir televizyon resmi

Televizyon da Tuner çıkışı aşırı yüklendi uyarısı yer alıyorsa bunun bazı arızaların habercisi olabileceğini söyleyelim. Sizlere ilk önce tuner nedir? Tuner çıkışı aşırı yüklendi ne demek? Ve Tuner çıkışı aşırı yüklendi sorunun çözümü için ne yapabileceğinizi kısa bir dille anlatalım.

Tuner çıkışı aşırı yüklendi ne demek?

Tuner çıkışı aşırı yüklendi uyarısını aldığınız zaman bazı şeylerin fazla bir şekilde yüklendiğini, kanal sayısının çok fazla olduğunu, elektrik voltajının aşırı güç gönderdiğini veya tunere aşırı yükleme yapıldığı düşüncesi ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Tuner çıkışı aşırı yüklendi uyarısı kendinden uydulu televizyonun içindeki uydu alıcısının bozulduğu, kablo bozulması ve farklı olan arızaların oluşmasından sonra televizyonun bu arızaya vermiş olduğu tepkiye Televizyon da Tuner çıkışı aşırı yüklendi denir.

Uzman uydu tamircisinden randevu almak için hemen tıkla ara – 0541 762 22 52

Tuner çıkışı aşırı yüklendi sorunu ve çözümleri

Kendinden uydulu (dahili uydu alıcılı) televizyonunuzun içindeki uydu alıcısının içerisine su girmesi, bozulması,

Uydu alıcıya bağlı olan anten kablosunun ucunda yer alan konnektörün yerinden çıkması, bozulması, tellerin birbirlerine değmesi sonucu,

Anten kablosun ek yerleri varsa bu yerlere su girmesi, ek bağlantı yerlerin de bozulmaların olması,

Lnb bozulmasından dolayı Televizyon da Tuner çıkışı aşırı yüklendi uyarısının çıkması da olabilir.

Ayrıca merkezi uydu santralinin televizyon çıkış yerlerinin bozulması,

Merkezi uydu sistemin de arızaların oluşması sonucu da Tuner çıkışı aşırı yüklendi uyarısı yazabilir.

Anten kablosunun bozulması, kopması, üzerinde ki plastiğin zedelenmesi,

Anten kablosunun çok gergin olmasından dolayı görünmeyen bazı yerlerde bozulmaların oluşması,

Dahili uydu alıcılı televizyonun veya uydu alıcısının bozulması (Anten kablosunun sökmenize rağmen Tuner çıkışı aşırı yüklendi uyarı yazısı gitmiyorsa o zaman bu cihazlarınız bozulmuş demektir)

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler