Blog

Kumanda da yanlış tuşa bastım sinyal yok

Bazen karşı karşıya kaldığımız çözümü çok basit ama yapamadığımız televizyon sinyal yok arızaları vardır. Biri de kumanda da yanlış tuşa bastım sinyal yok arızasıdır. Yanlışlıkla kumanda da bir tuşa bastım televizyon da sinyal yok yazıyor olması can sıkıcı bir olay olduğunu biliyoruz.

Dilerseniz kumanda da yanlışlıkla hangi tuşa bastığınızı ve hangi tuşa bastığınız da tv kanalları geri gelir söyleyebilir ve sizleri can sıkıcı dertten kurtarabiliriz. Sorunun çözümü için uydu servisi aramadan kendiniz ücretsiz çözmek için makalemizi okumaya devam ediniz.

Tv de sinyal yok ne yapmalıyım diyorsanız yardım almak için tıklayın.

Makaledeki yazı başlıkları

Kumanda da Yanlış Tuşa Bastım Tv de Sinyal Yok Yazıyor

Televizyon da, uydu anten de, merkezi sistem de ya da bağlantı kablolarında hiç bir hata yokken bile kumanda da yanlış tuşa bastım tv de sinyal yok yazıyor diyebilirsiniz. Özellikle 2 kumanda kullanan kişiler de kumanda ile yanlış bir tuşa basma arızası çok daha fazla yalanmaktadır. İşte bundan dolayı kullandığınız televizyonu, uydu alıcısını ve her 2 kumandayı da çok iyi tanımanız gerekir.

Televizyon da sinyal yok ne yapmalıyım ve bu sinyal yok arızası hangi sebepten kaynaklanıyor diyenlerin büyük bir çoğunluğu yanlış bir tuşa basmalarından kaynaklanmaktadır. Peki bunun bir çözümü yok mu ve kumandadan nasıl televizyon sinyalini ayarlayabilirim diyenlere çözüm önerisi sunuyoruz.

Kumanda da yanlış tuşa bastım sinyal yok arızasının çözümünü 2 farklı televizyon modeli üzerinde yorumladık. Kendinden uydulu televizyon yani dahili uydu alıcılı televizyon kullananlar ve uydu cihazı yani gözlü uydu alıcısı kullananları farklı bir şekidle tarif ettik. Siz hangi televizyon modelini kullanıyorsanız ona göre yönlendirmeleri takip edebilir ve Kumanda da yanlış tuşa bastım sinyal yok sorunun kolaylıkla çözebilirsiniz.

Yanlışlıkla Kumanda da yanlış tuşa bastım sinyal yok çözümü

Dahili uydu alıcısı televizyon kullananlar için çözüm (1 kumanda) : Televizyon kumandasında av, input ya da source tuşuna basın. Çıkan liste de Dtv, Uydu, Çanak anten ya da çanak anten resmi olan simgeyi seçin. Televizyon yayınları yeniden gelecektir.

İPUCU: Kanalları yanlışlıkla sildiyseniz silinen kanalları geri getirme sayfasından yardım alabilirsiniz.

Uydu alıcısı kullananlar için çözüm (2 kumanda) : Gözlü uydu alıcısı ya da kasalı uydu cihazı kullanıyorsanız Televizyon ve uydu alıcısı olmak üzere 2 tane kumandaya sahipsiniz demektir. Öncelikle uydu cihazının fişini çekip takın. Hiç bir tuşa basmayın. 20 saniye bekleyin.

Televizyon kumandasında av, source ya da input yazan tuşa bir kez basın. Çıkan listeden sırasıyla HDMI, HDMI 1, HDMI 2, HDMI 3, HDMI 4, HDMI INPUT, SKART, AV, AV 1, AV 2 seçeneklerini teker, teker seçip Ok tuşuna basın.

Seçtiğiniz her seçenekte en az 10 saniye bekleyip bir sonraki seçeneğe gidin.

Kumanda da yanlış tuşa bastım sinyal yok sorunun çözümünü bulduysanız bundan sonraki televizyonun arızasın da bu yöntemi unutmamak için bu sayfamızı paylaşabilir ya da kayıt altına alabilirsiniz.

 

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler