Blog

Trt kanalları tek çekiyor diğerlerinde sinyal yok

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0541 762 22 52

Evde bozulan birçok elektronik olan veya olmayan malzemelerin hepsini sizler tarafından tamir ediliyorsa veya tamir etmeyi bilmiyorsanız bile ilk önce kendiniz yapmayı dener ama beceremediğiniz zaman o kon u ile ilgili olan teknik servislerini mi çağırırsınız? Eğer cevabınız evetse bu Trt kanalları tek çekiyor diğerlerinde sinyal yok sorununu da kendiniz yapmayı deneyebileceğiniz den dolayı sizlere konu ile ilgili detaylı bir bilgi vermek istedik. Bu sorunun kaynaklandığı sebepleri sadece tek bir yerden olmayıp birden fazla cihazın da bozulmuş olabileceğinden dolayı, elinizde ki malzemelerin yedekte bulunmuş olması çok fazla masraf etmeden bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz anlamına gelmektedir.

Neden sadece trt kanalları çekiyor?

Bunun bazı nedenleri vardır. Bunların en başın da gelen sorunun sizler tarafından televizyonun ayarları ile oynanıp var olan kanal listesini eski kanal listesi ile değiştirmekten dolayı kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle eski kanal listesini yüklediğiniz zaman o listede sadece trt kanalları çekecektir. Bundan dolayı sizler tarafından eski listenin yüklenip yüklenmediğini anlayabilmek için kanal sıralamasının değişip değişmediğini kontrol edip anlayabilirsiniz.

Anten kablosunun bozuk olması

Anten kablosu bozuk olsa hiçbir kanalı çekmez demeyin. Anten kablolarının bozuk olması hiç çekmez anlamına gelmez. Kabloların tamamen kopuk olmaması durumunda sadece bir kaç kanalı çekebilir. Bu kanallar da trt kanallarına denk geldiğinden dolayı sizler tarafından Trt kanalları tek çekiyor diğerlerinde sinyal yok problemini araştırmak için internetten yardım alıyor olabilirsiniz. Elinizde uydu anten kablosu varsa değiştirmenizi eğer yoksa aynı metraj da bir RG6 U4 veya RG6 U6 bir kablo satın alarak deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz.

Lnb bozulmuş olması

Aynı şekilde bazı kanallar çekiyor diğerlerinde sinyal yok gibi sorunların nedenleri dediğimiz gibi oldukça geniş bir bilginin verilmesi gerekir. Bazı lnb modelleri Türksat4a uydusu ile birebir uyumlu olmadığı için bu uyduda çalışmamaktadır. Bu nedenle bazı kanalların çekmediğini gözlemleyebilir siniz. Bazen de bu lnb türlerinden veya farklı nedenlerden dolayı var olan bütün frekansların alınmasının aksine sadece birkaç kanal frekanslarını alabilmektedir. Elinizde bir lnb modeli varsa test yapmak için çanak anten ayarını bozmadan takmanızı tavsiye ederiz.

Uzman uydu tamircisinden randevu almak için hemen tıkla ara – 0541 762 22 52

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servisi üzerine "İpek uydu servisi" firması için makaleler yazıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını yorum kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

2 Yorum

  1. merhaba LG 42UB820V-ZH model tv kullanıyorum tüm kanallarda sinyal yok uyarısı aldım anten koblosunu ve canak lnb tüm kontrolleri yaptım sorun yok yeniden kanal araması yaptım toplamda 42 tane kanal buldu trt ve farklı uydu kanalları çıktı çözüm bulamadım usb ile chansort hazır kanal listelerini yükledim çözüme ulasamadım fabrika ayarlarını saymıyorum bile suan harici bir uydu alıcısı ile kullanıyorum

    1. Ali Bey; Kendinden uydulu televizyonların ayarını yaparken bazen gözden kaçırdığınız bazı kısımlar olabilir. Televizyonunuzun içerisinde ki dahili uydu alıcısı bozulmuş demek istemiyorum ama siz her şeyi yapmanıza rağmen tv de kanallar açılmıyorsa bir yerler de ters bir durum var demektir. Bu konuda profesyonel bir uydu servisi tamircisinden yardım almanız sizleri daha doğru sonuçlara ulaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler