Hizmetlerimiz

Bir uydudan iki televizyon çalıştırmak, bölmek ve bölmenin zararları

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0541 762 22 52

Evinizde, iş yerinizde veya bulunduğunuz her hangi bir meskende Birden fazla televizyonu aynı uydu kablosundan kullanmak için kendiniz müdahale de bulundunuz ama başaramadınız veya çalıştırmayı başardınız ama bazı sorunlar ortaya çıktı. Bu konuda bilgi almak ve yaptığınız doğru bir şey olup olmadığını öğrenmek için uydudan tek kablo iki iki tv izleme ve buna benzer evdeki uydu kablosunu bölme gibi soruları bilen kişilere sorarak anlamak istiyorsunuz. Uydu kablosunu bölmeniz halinde birden fazla televizyonu çalıştığını görürsünüz. Yalnız dikkat ettiyseniz bazı olumsuzluklar göreceksiniz. Mesela iki televizyonu aynı anda açın veya bir tanesi kapalı da kalsa sadece cihazın arkasına bağlı olsa bile bu sorunlar devam edebiliyor. Uydu kablosunu bölmenin zararları konusunu incelemeden önce Bir uydudan iki televizyon çalıştırmak ve bölmek nasıl yapılır hemen incelemeyelim.

Uydu kablosunu bölme çoğaltma nasıl yapılır?

Uydu sistemleri satışı yapan yerden bir tane splitter alınız. Dikkat edin. Kabloyu bölme olan cihazından alacaksınız. Diseqc çanak antenleri birbirlerine bağlayan cihazdan değil. En ucuz olanı da alsanız ve en pahalı olanı da alsanız yine de aşağıda anlattığımız konu olan Uydu kablosunu bölmenin zararları gerçekleşebilir. Bazılarında hiçbir şey olmasa da bazılarında da hemen bozulan parçaları görmek mümkündür. Uydu antenden gelen kabloyu splitterın bir tarafına ve diğer her iki televizyonunda kablosunu diğer her iki uca takınız aldığınız.

Kablo bölme aparatında yazı yoksa ve basit bir şeyse istediğiniz tarafa istediğiniz kabloyu takabilirsiniz. Yalnız yazıların yazması ile işler değişir. IN (giriş) yazan yere uydudan gelen kabloyu takınız. OUT (çıkış) yazan yerlere de televizyon kabloları takınız. Kablonun ucundaki demir olan konnektörleri doğru taktıysanız ve uçlarını şase yapmadan doğru yaptıysanız televizyonları kullanabilirsiniz.

Uzman uydu tamircisinden randevu almak için hemen tıkla ara – 0541 762 22 52

Uydu kablosunu bölersek ne olur?

  • Uydu kablosunu böldüğünüz de iki televizyonunuzda da belirli kanallar çekmez ama kanal değiştirince çekmeye başlar.
  • Bir televizyonu kapatsanız bile kablo bağlı olduğu sürece çekmeyebilir.
  • Kendinden uydu televizyonlarınızın içindeki uydu alıcısı bozulabilir.
  • Harici kullandığınız gözlü veya diğer uydu cihazlarınız (receiver) bozulabilir.
  • Uydu alıcılarının adaptörleri yanabilir.
  • Uydu anten kablo tesisatınız aşırı elektrik verilmesi ile yanabilir. ( uydu alıcıları 13/18 volttan fazla elektrik üretirse )
  • Merkezi uydu santrali daire çıkışları bozulabilir.
  • Harici bireysel çanak anten kullanıyorsanız lnb yanabilir.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servisi üzerine "İpek uydu servisi" firması için makaleler yazıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını yorum kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler