Tv Panel Ekran Değişimi

Lcd Led tv ekran paneli kırıldı ne yapabilirim

Led tv ekranını yanlışlıkla veya küçük bir darbe sonucu kırdıysanız bu televizyon ekranlarının ne kadar kolay kırıldığını biliyorsunuz demektir. Led tv ekran kırıldı nasıl tamir edebilirim veya tv paneli kırık ne yapabilirim diyorsanız sizlere bir kaç yol gösterecek yazı hazırladık.

Ekran tamiri / değiştirme yapmıyoruz. ARAMAYIN lütfen

Lcd ve özellikle en son çıkan sistem olan Led ve QLED televizyon ekranları sandığınızdan çok daha kolay kırılabilir. Televizyonu kenarlarından tutup bir yerden bir yere taşırken bile kolaylıkla kırılabilir. Bu nedenle televizyonu temizlerken bile çok dikkatli olmalı ve televizyon ekran değişimi yapıldıktan sonra tv ekran koruyucu ürünlerini de kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Led tv ekranları çok pahalı mı?

Eğer televizyon ekranını kırdıysanız ve ekran tamirini yaptırmak istiyorsanız Led tv ekran tamiri için aklınızda bulunan tutardan biraz daha fazla bütçenizi zorlamanız gerekecektir. Ultra Hd, Led, Lcd, Plazma ve en son sistem olan QLed tv ekranları televizyon maliyetinin yaklaşık %60 oranını kapsamaktadır. Yeni alacağınız bir televizyon 6.000 Türk lirası ise Ekranı kırılan televizyonu tamir ettirme ücreti de yaklaşık 3.600 Türk Lirasıdır. Bu fiyatlara baktığımız zaman Led tv ekran fiyatı gayet uygun görünmektedir. Yalnız Kırık ekranı değiştirmeden önce aşağıdaki soruların neredeyse tamamına > Evet demeniz gerekir.

  • Televizyon ekranı kırılmadan önce televizyondan memnun muydunuz?
  • Televizyon internete bağlanıyor mu?
  • Televizyon youtube’ye giriyor mu?
  • Televizyon da kablosuz w-fi özelliği var mıydı?

Ekran tamiri / değiştirme yapmıyoruz. ARAMAYIN lütfen

Eğer burada bulunan özellikler ekranı kırılmış televizyonunuz da varsa mutlaka televizyonu tamir ettirmeniz gerekir. Yeni bir televizyon almaktan vazgeçerek ülke ekonomisine katkıda bulunarak led tv ekran tamirini yaptırmanızı öneriyoruz.

Led tv ekranı kırıldığında tamir edilir mi?

Led tv ekran paneli kırıldı ne yapabilirim

Piyasa da bulunan elektronik ürünlerin tamir edilmesi o cihazların teknik servisler tarafından onarılması mümkündür. Televizyon ekranları da kırıldığı zaman tıpkı bir cep telefonu ekranı gibi kolaylıkla tamir edilebilir. Yeter ki televizyon da sadece ekran kırılması sorunu olsun hemen yapılabilir. Televizyon ekran kırılmasından farklı başka arızlar da varsa o zaman o arızanın tamir edilme ücreti ile led tv panel değişikliği ücretinin yanında bir de televizyon eskiyip yıpranma payını göz önüne alırsak yeni bir televizyon almak daha mantıklı olabilir. Televizyonun ekran tamirini yaptırmayı düşünmüyorsanız ekranı kırık televizyon nasıl değerlendirilir konusunu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ekran tamiri / değiştirme yapmıyoruz. ARAMAYIN lütfen

Televizyon ekran tamiri uzman firmalar tarafından yapılması ve daha öncesinde çok fazla televizyon panel değişikliği yapmış olmaları gerekir. En azından ekran değiştirme ustası bu yeteneklere sahip olmalıdır. İpek Led tv ekran tamiri ismi ile televizyon panel değişikliğini yapmaya gönüllüyüz.

Ekranı kırılan tv garanti kapsamına girer mi?

tv ekran kırılması garanti kapsamında mı
tv ekran kırılması garanti kapsamında mı

Televizyonun ekranın da kendi kendine oluşan çizikler, ekranın bir tarafının çalışmaması, piksel solması, led bar bozulması, ekran panelinin de bulunan piksellerin bazılarının fazla aşırı ışık vermesi gibi arızalar garanti kapsamındadır. Yalnız, bir şey çarpması sonucu kırılan tv paneli, taşırken fazla ekranı bastırmak, ekran da sıvı teması olması veya çocukların bir şey fırlatmasından sonra kırılan televizyon ekranları garanti kapsamında değildir.

Ekran tamiri / değiştirme yapmıyoruz. ARAMAYIN lütfen

Televizyon da oluşan bir arızanın garanti kapsamına alınması için, televizyon imal edilirken kullanılan parçaların kendi kendine bozulması gerekir. Sizin dışarıdan müdahale etmeniz sonucunda oluşan bir arıza garanti kapsamı dışındadır. Buna bazen elektrik arızaları da dahildir. Siz bir şey yapmadınız ama televizyon firmaları kontrol ettirseydiniz bahanesi ile televizyon tamirini yapmaktan kaçınabiliyor.

 

 

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir