Hizmetlerimiz

Çanak anten de sinyal yok

Eğer normal hava şartların da Çanak anten de sinyal yok sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız kara kara düşünmenize gerek yok. Firmamızı aramanızdan hemen sonra yarım saat içerisin de adres verdiğiniz yere doğru yola çıkar teknik servis ekibimizi göreceksiniz. Sokak ve caddeler de uydu firmalarını aramanıza gerek kalmadan telefon ve internet üzerinden de işinizi halledebilirsiniz. Aynı zaman da internetten yapacağınız başvurular da değerlendirilerek kısa süre de sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Televizyonunuzda ki kanalların sinyal yok hatasını veriyor olması normal hava şartların da değil de yağmurlu olan ve çok fazla dolu tipi gibi çok fazla rastlanmayacak derece de olumsuz hava şartların da bunların olması durumun da Çanak anten de sinyal yok sorunu ile karşı karşıyaysanız anteninize dokunmamanızı tavsiye deriz.

Yağmurlu havalar da birçok kişinin yayın sinyalleri kaybolmaktadır. Yağmurun kesilmesinden hemen sonra antene bağlı bulunan televizyonunuza tekrardan yayın geldiğine şahitlik edeceksiniz.

Antenler de genellikle sıklıkla rastlanan arızanın çanak anten dönmesinden kaynaklandığına şahit olduk. Bozulan antenler yerinin güzel olmamasından kaynaklandığından dolayı bu antenlerin yeniden yeni delik ve dübellerle yeniden montaj yapılması gerekir. Yapılamayan ve sadece bir iki sıkıştırma işlemleri bazen işe yaramayabilir.  Bu nedenle çok az vakit ayrılarak ta bozulan anteni kısa sürede tamir etmek gerekebilir.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler