Hizmetlerimiz

Uydu ekleme ve uydu arama

En son çıkan uydu bulucu cihazlarımızla İstanbul’un Avrupa yakasına hizmetimizi sorunsuz ve hızlıca götürüyoruz. Aynı günde gelen siparişlerin tamamını çok zor durum da kalmadığımız sürece aynı gün de yapıyoruz. Mağduriyet yaşamadan ve yaşatmadan hemen hızlıca verdiğiniz adresinize gelerek uydu ekleme ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız. Uydu arama yaparak çanak antenin ayarlanmış olduğu uyduyu bulmak için her ne kadar televizyon özelliğine göre değişse de uydu aramasını yapmalısınız. Birçok televizyon da hazır uydu listesi bulunmakta. Bu listeden hangi gerekli uyduyu bulabilir ve diseqc ayarlarını yaparak kanal taramasını gerçekleştirebilirsiniz.

Çok kaliteli televizyon markaları bile menülerin güzel olmamasından dolayı kullanıcıların şikayetleri ile karşılaşabilirler. Uydu listesini kullanmadıklarından dolayı ilk önce uydu ekleme ile birkaç dakika bazen de çok uzun süre bekleterek uydu ekle kısmını beklemelisiniz. Ardından uydu listesini bitirdikten sonra kurulum başlat, kanalları yükle veya kur kısmından uydu arama programını başlatabilirsiniz.

Uydu arama nasıl yapılır?

Şunu unutmamalısınız. Uydu arama nasıl yapılır?  Çanak anten ile televizyonunuzun arasında ki bağlantıyı çok iyi yapmalısınız. Uydudan gelen sinyaller doğrudan iletilmediği takdir de uydu ekleme kısmından istediğiniz kadar ayaları doğru yapmış olun yine de kanallar eklenmeyecek. Eğer ortak çanak anten kullanıyorsanız yan komşularınız da televizyon sinyalinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Onlarda sinyal varsa ve hiçbir sorun yoksa kablonuzu veya televizyon ayarlarını kontrol etmelisiniz. Bu nedenle uydu aramasını yaptıktan hemen sonra yine de televizyonunuz da her hangi bir değişiklik yoksa mutlaka bir uydu servisi firmasını aramalısınız.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler