Blog

İnternetsiz televizyona internet nasıl bağlanır

İnternet özelliği olmayan televizyona internet bağlamak artık mümkün. Smart olmayan televizyonu internete bağlayarak eski televizyonlarınız kullanmaya devam edebilirsiniz. Çok eskiden en son çıkan televizyonu almış olabilirsiniz. Yalnız gelişen teknoloji ile birlikte kullandığınız televizyon yeni çıkan televizyonların bazı özelliklerini taşımadığından dolayı değiştirmek isteyebilirsiniz.

İnternet özelliği olmayan televizyonu internete bağlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Alacağınız bazı cihazlar sayesinde beğenmediğiniz televizyonlarınızı bile uzun yıllar kullanabilirsiniz. Hem de bir İos web tv kadar hızlı.

Makaledeki yazı başlıkları

Smart olmayan televizyon internete nasıl bağlanır?

Smart olmayan televizyonu internete bağlamak için burada anlatılan ya da buna benzer cihazları satın alarak internete bağlanabilirsiniz. Bu ürünlerin bazıları ciddi anlam da bütçenizi sarsabilecek fiyatlardadır. Yalnız bu pahalı ürünleri almanıza hiç gerek yok. Aynı özelliklere sahip olan ve fiyat açısından yarı fiyattan bile daha ucuz olan cihazlar da mevcut. Bu cihazları seçerek de kolaylıkla televizyonu internete bağlayabilirsiniz.

Televizyonu kablolu kablosuz internete bağlamak için alacağınız cihazların özellikleri birbirinden farklı olabilir. İhtiyacınız olan özellikleri sıralayıp cihaz almanız daha mantıklı olacaktır. Mesela; harici bir uydu alıcısı kullanıyorsanız ip tv satın alarak hem çanak antenden gelen kabloyu bağlayıp uydu televizyonlarını izleyebilir, hem de internete bağlanma özelliği sayesinde televizyonu internete ve hatta youtube ye bile bağlayabilirsiniz.

Televizyon interneti için hangi cihazları satın alabilirim?

İnternete bağlanamayan televizyona internet bağlamak için 2 farklı formül vardır. Biri internete bağlanıp ip tv uygulamasını açabilen ve çanak antenden gelen sinyal kablosunun takılabildiği uydu alıcılı cihazlar, biri de uydu alıcıları ile bir ilgisi olmayan ve sadece internet üzerinde ki uygulamaları açabilen cihazlar vardır.

İnternete bağlanabilen ip tv’li uydu alıcısı

İp tv özellikli uydu alıcısı alırsanız çanak antenden gelen sinyal kablosunda bir sorun oluştuğunda çanak anten olmadan da tv kanallarını izleyebilirsiniz. Bunun yanında youtube uygulaması ve ip tv uygulamalarını da açabilen bu uydu alıcısı sayesinde smart tv özelliği olmayan ve internete bağlanma özelliği olmayan televizyona kolaylıkla internete bağlayabilecek hem de kullandığınız eski uydu cihazlarınız varsa bu cihazların yerine de kullanabileceksiniz.

Yalnız ip tv ve internet uyumlu uydu alıcılarını alırken tanıdık markaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Yazılım güncelleme desteği olan cihazları da tercih edebilirsiniz. Çok uygun fiyata olup youtube ye bağlanabilen uydu alıcıları da var. Yalnız, bu cihazların bazıları youtubeye giriş yapmamakta ve çok fazla videoyu da açmamaktadır.

Android tabanlı internet cihazlarını televizyona bağlama

Şu anda burada anlatacağımız cihazların uydu alıcısı ile hiçbir ilgisi yoktur. Sadece internete bağlanır ve çanak antene bağlanamazlar. Android tabanlı ve app storeden destek alan bazı cihazlar vardır. Bunlar apple tv, chromecast, miracast ve buna benzer diğer markalı cihazlardır. Bu cihazlar ile internet özelliği olmayan televizyonunuzu anında internete bağlayabilirsiniz. Hem de tıpkı bir cep telefonu kadar hızlı olacak şekilde. Bu cihazlar ile youtube, video film uygulamaları, puhu tv, blue tv ve netflix gibi uygulamaları indirip üyeliklerini başlatabilirsiniz.

Bu cihazları temin etmeniz biraz zor olacağından dolayı ünlü elektronik mağazalardan satın almanız veya bu mağazaların internet sitesinden sipariş vermeniz gerekebilir. İnternetsiz televizyona internet nasıl bağlanır sorusuna bu hazırladığımız zengin makale ile cevap vermişizdir inşallah.

 

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

3 Yorum

 1. Merhaba admin çanak antene bağlanmadan sadece İnternet verebilecek Bi cihaz önerir miisin netfilix ve YouTube izleyebilelim yeterli

 2. merhaba
  televizyonum yeni nesil değil internet bağlamak istiyorum.
  ne gibi cihazlar almam gerekiyor.
  bağlamak için servis hizmeti veriyormusunuz cihaz ve servis olarak ne fiyat çıkar.
  bilgi verebilirseniz sevinirim.

  1. Merhabalar.
   Televizyonu sadece internete bağlamak, Youtube, netflix ve çeşitli uygulamaları açmak istiyorsanız chrome ve diğer bazı android tabanlı programları önermekteyim.
   Çanak antene gerek kalmadan kanalları sıralı bir şekilde izlemek ve youtubeye bağlanmak istiyorsanız (Netflix ve diğer bazı uygulamalar yok) Next 64 cihazını öneriyoruz. Kurulum dahil montaj fiyatını öğrenmek için 0541 762 22 52 İstanbul uydu servisi telefon numaramızı lütfen arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler