Blog

Yeni aldığım televizyonun ekranı kırık çıktı ne yapmalıyım?

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0541 762 22 52

Eski televizyonlar ile uğraşacağıma yeni bir tv alayım dediniz. Kargodan ürün geldi ama yeni aldığım televizyonun ekranı kırık çıktı ne yapmalıyım diyerek bir anda kendinizi farklı bir olayın içerisinde buldunuz. Ekranı kırık olan televizyonların iade veya tamir edilme işlemleri hem çok kolay hem de çok fazla meşakkatli olabilir. Biraz kısmetiniz açıksa ve iyi kişilere denk gelirseniz hiç başınız ağrımadan yeni televizyonun ekranının kırık çıkası problemini kolaylıkla gidermeniz mümkün olabilir.

İnternet üzerinden alışveriş yapmanın popüler olması ile yepyeni probleminde ortaya çıktığını üzülerek söylemek isteriz. Kimileri aldığınız ve parasını bile peşin verdiğiniz televizyonu sizlere göndereceğine hiç alakası olmayan farklı bir ürünü dalga geçer gibi sizlere göndermesi veya arızalı olan ürünleri internet üzerinden sıfır diye gösterip normal fiyatın çok altında satışa çıkararak insanlara ekranı kırık veya bozuk ola televizyonları da durmadan kullanıcılara gönderirler. İnternet üzerinden alışveriş yaparken çok dikkatli olmalı ve kimlerden alışveriş yaptığınızı bilmelisiniz.

Televizyonun ekranı kırık çıktı ne yapmalıyım?

Kargodan kırılma riski taşıyan ürünlerin gönderilmesi ve teslim alımları esnasında gönderici ve alıcıya çok iş düşmektedir. Kargoların birçok indirme ve bindirme yerlerinin olmasından dolayı devamlı olarak depolara yükleme yapılıp birçok kişinin elinden geçmektedir. Özellikle kargoyu gönderen kişilerin kırılacak eşyaların gönderilmesi esnasında daha da dikkatli olunması için kutuların üzerinde ‘’Dikkat kırılır’’ yazmalarını öneririz. Bu durum kargo elemanlarının gözleri çarpacak ve biraz daha dikkatli taşımaya özen göstereceklerdir.

Aldığınız yeni televizyonun ekranı kırık çıktı ne yapmalıyım diyorsanız o zaman sizlere fikir olabilecek birkaç öneride bulunalım. Kargo ile alınan ürünleri teslim alırken mutlaka kutuların hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Kutunun darbe aldığını hissetmeniz halinde kargo elemanının bir tutanak tutarak bu ürün teslim alınırken darbeli olduğu açık bir dille ifade edilmesi gerekir. Televizyonun kırılması veya kutudan televizyonun kırık çıkması için bu tutanak çok önemlidir.

Elinizde tutanağınız yok ve televizyonun kırık darbeli olduğunu aldığınız yere veya televizyon markasının firmasına ulaşıp söylediğiniz de tutanağın olup olmadığını olmaması durumun da ve kuyu sizlerin açması durumun da sorumluluğun tamamen sizlere ait olduğunu söyleyebilirler. Bu durum karşısın da sizler internet üzerinden ‘’yeni aldığım televizyon kırık çıktı ne yapmalıyım’’ diye aramalar yaparak ne yapacağınız konusunda fikirler edinebilirsiniz.

Uzman uydu tamircisinden randevu almak için hemen tıkla ara – 0541 762 22 52

Servis kırık televizyonu değiştirmiyor ne yapmalıyım?

Televizyonun kırık çıkması karşısında servisin veya kargo firmasının elimizde bir şey yok bütün sorumluluk size ait deseler yapacaksınız? Veya Servis kırık televizyonu değiştirmiyor ne yapmalıyım diyorsanız o zaman yapılacak tek bir şey var. Sikayetvar.com üzerinden suçlu olduğuna inandığınız firmayı şikayet edebilir, Tüketici hakları mahkemesine başvuruda bulunabilir ve noter üzerinden ihtarname de çekebilirsiniz.

Yalnız bunları yaparken gerçekten de ortada bir mağduriyet olup olmadığını çok iyi düşünmelisiniz. Mesela kargodan televizyonun sağlam gelmesine rağmen sizlerin kutuyu yanlış taşıması veya yanlış açması sonucu ekranı sizler kırdıysanız kendi haklarınıza razı gelmeli ve çeşitli yollar ile yalan dolanlar ile ne kargo firmalarına ne de televizyon şirketlerine leke getirmek suretiyle karalayıcı ifadeler kullanmamalısınız.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servisi üzerine "İpek uydu servisi" firması için makaleler yazıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını yorum kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler