Hizmetlerimiz

Uydu sinyali çok düşük kalıyor

Bazen hd olmayan bir uydu alıcısı kullandığınız da hiçbir sorun yokken tivibu veya d-smart bağladığınız da Uydu sinyali çok düşük kalıyor veya hiçbir kanal açılmıyor diye şikayet edebilirsiniz. Bu durum sadece sizin anteniniz için değil, uydu ayarı çok fazla iyi olmayan herkes içinde aynen geçerlidir. Normal bir uydu alıcısı ve hd olmayan uydu alıcıların da normal bir sinyal seviyesi ile de bütün kanalları sorunsuz bir şekilde izlemeniz mümkün. Uydu anteniniz de sinyal problemi yaşadığınız normal alıcılar da hissetmemeniz çok normal. Çok fazla sinyal kalitesi gerektiren cihazlar bağlandığı zaman Uydu sinyali çok düşük kalıyor diye şikayette bulunmanız halinde en yakın uyducu ve anten servislerine bu sorunu kolaylıkla halledebilirsiniz.

Kısa zamanda gelecek olan uyducunun küçük bir ayarlama yapması halinde problemin çözüleceği gibi lnb çok fazla düşük sinyal vermesi halinde değişmesinin de söz konusu olabileceğini hatırlatalım. Bazen de özellikle zayıf olan frekansların paslı ve yamulmuş çanak antenler ile yüksek kalite yakalanmadığından dolayı antenin değişmesi gerektiği de görülebilir. Elinizde boşta lnb veya çanak anten varsa ustayı çağırmadan önce ilk evvel bu malzemeleri hazırlamalı ve değişmesi gerektirecek parçaları hemen yanında hazır ederek bizde bu malzemeler var diyerek sizin malzemeler ile değişimini sağlayabilirsiniz.

Sinyal neden zayıf kalır?

Sinyalin zayıf kalması her zaman için uyducunun gelip küçük bir dokunuş ile çana at6ne ayarının yapabilmesi anlamına gelmemektedir. Bazı zamanlar sadece yeden parça değişikliği yaşanabileceği gibi çanak anten yer değiştirme işlemi de uygulanabilir. Yer değiştirme uygulamasını her çanak antenci yapmamaktadır. Bazılarının çok fazla işi olduğundan dolayı hızlı bir şekilde tamirleri yapmak varken anten montajı ile ilgilenmemektedirler. Bazı uydu servisi firmalarına göre de anten yer değişikliği çok uğraştırdığından dolayı müşteriden fazla servis bedelini istemek zorunda olduklarını fakat müşterinin bu ücrete yanaşmadığından dolayı bizler hiçbir şekilde Uydu sinyali çok düşük kalıyor sorunun çözümü için şayet çanak anten yeri değişecekse bizler bu işlemi kesinlikle yapmıyoruz demektedirler

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler