Hizmetlerimiz

Uydu cihazı kurulumu

Televizyon kanallarını uydu cihazınız olmadan izlemeniz imkansız. Karasal antenler de bir uydu alıcısına gerek kalmazken çanak antenli sistemler de asla her hangi bir malzemenin eksik olmasından veya arızalanması durumun da yayın alamazsınız. Kablonun bozulmuş olması, uydu cihazı kurulumu ayarlaması tam olarak yapılmamış olması veya çanak anteniniz de bir ayar bozukluğu olması durumun da yayınları almanız mümkün değildir. Hali hazır da kullandığınız uydu cihazınıza bir şeyler oldu ve siz daha önce kullandığınız ama eski olduğundan dolayı kullanmak istemediğiniz uydu cihazını takmak istediniz. Cihazı yıllardır kullanmadığınız dan dolayı kanallar çekmeyecektir. Ya da bir kanal da görüntü olsa bile sonradan çıkan kanallar kanal listenizde olmadığından tekrardan uydu cihazı kurulumu yapmanız gerekir.

Kanalların hepsini silip yeniden bütün kanalların güncel olduğu bir kanal listesine sahip olmak için işiniz tamamen cihazınızın ayarlarına göre değişmektedir. Menü tuşuna tıklayınız. Ardından kanal düzenleyici veya hepsini sil kısmını bulmaya çalışınız. Kanalların hepsini sil seçeneği yoksa komple reset veya fabrika ayarları yazan yere giriniz. Kanallar silinecektir. Yalnız bazı cihazlar da kanallar siliniyor fakat fabrika da üretilirken kanallar yüklendiğinden dolayı tekrardan eski kanallar yüklenebilir. Eğer böyle olursa Uydu cihazı kurulumu yapmadan önce kanallarınızı tek tek silmelisiniz. Bu da birkaç dakikanızı alacaktır. Ardından otomatik arama kısmına geliniz. Türksat4a seçeneğini işaretleyin. Şifreli şifresiz ve tv radyo seçeneklerini kendinize göre düzenleyin. Ardından kanal taramasını gerçekleştirin. Bazı uydu cihazları kanal taraması yaparken en az 15 dakika veya 45 dakika bekleyebilir. Sabırla beklemelisiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler