Hizmetlerimiz

Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor

Uydu alıcıların menü kilit şifrelerini ayarların yapılması için mutlaka bilmeniz gerekir. bu şifreleri bazen doğru girmenize rağmen Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor olabilir. Bu sorun uydu alıcı şifresinin bazı nedenlerden dolayı fabrika ayarlarına geri dönmesi veya sizden habersiz aile bireylerinizin şifresini değiştirmeniz ile de sizler şifreyi girseniz bile uydu cihazınız şifreyi kabul etmeyebilir.

Yeni satın almış olduğunuz uydu alıcıların menü kilit şifreleri bulunur. Bu şifreler genel de 4 tane sıfırsan oluşur. Sizler meni kurulum kısmına girdiğiniz de 0000, 1234, 1111, 2222, 3333, 4444 gibi seçenekleri sıralarsanız mutlaka aldığınız uydu alıcının şifresini bulmuş olacaksınız. Bazı uydu alıcıları bu şifrelerin haricinde farklı şifreler de elbette kullanır. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız ya uydu alıcısının satıcısına ya da müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Makaledeki yazı başlıkları

Uydu alıcısı menü şifresi nasıl kırılır?

Uydu alıcısının şifresini kırma gibi bir durum maalesef yok. Bunu ancak sizler uydu alıcısının yazılımını rs232 ile güncelleme ile veya master kod şifresi ile yapabilirsiniz. Yoksa bir başkasının uydu alıcı şifresini bilmeden kendiniz bir şeyler yaparak bu şifreyi kırma gibi bir şansınız yok.

Master kod fabrika ayarı şifresi ne işe yarar?

Sizler şifreyi doğru girdiğinize inanıyor ve Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor diyorsanız o zaman farklı bir yok izlemelisiniz. Satıcıdan veya cihazın üreticisinden şifreyi alamazsanız uydu alıcısı şifresini kırabilmeniz için master şifresine ihtiyacınız var. Bu master kod şifresini sizler uydu alıcısının şifre isteyen kısmına girdiğiniz de daha önce kullandığınız ve Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor dediğiniz şifreniz fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Uydu alıcıları normal şifre değiştirilebilen cihazlar gibi yeni şifre girme menüsü açılmaz. Master şifresini girdiğiniz anda şifreniz değişecek ve bu yeni şifre ile eskisi gibi uydu cihazına hükmedebilirsiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

2 Yorum

    1. Merhabalar.
      Hangi marka uydu alıcısı olduğunu ve hangi özelliklerin aktif edilmesini istediğinizi yazarsanız yardımcı olabilirim ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler