Blog

Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor

Sizlere daime en iyi ürünleri ulaştırmaya çalışarak her zaman kalitesi ile adından söz ettiren www.ipekuyduservisi.com firması farklı konularda da sizlere destek olmak amacı ile birçok konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor ise mutlaka bunun birden fazla arızasının da olabileceğini unutmayalım. Kullanılan malzemelerinizin eski olması ve daha önceden tamirde görmesi şu an bir neden olabileceği düşüncesindeyiz.

Çünkü uydu kablosunun eskimesi ile gücünün çok fazla düşeceğini bilmek gerekir. İçerisinde ki maddelerin iletkenliğini kaybetmesi ile çok güçlü olarak gelen frekansların yayınlarının düşmesine ve zaten uydu yayınları zayıf olan frekanslarında tamamen gitmesine neden olacağı gibi kendiliğinden gidip gelme de yapabilir. Kabloların dışardan gelmesi kablonun fazla sallanması ile kablonun içerisinde ki ince tellerin her bir sallanma ile kopması durumun da nerede arıza olduğu tespit edilemeyen sorunlar meydana gelebilmektedir. Kablonuzun bozuk olduğunu düşünüyor ama kablonun hepsini değil, sadece bozuk olan yerden keserek yeni kablo takviyesi yapmak isterseniz kabloyu büyük bir dikkat ile incelemelisiniz.

Kırık, yırtık ve kopuk görmeniz ile kabloyu oradan keserek deneyebilirsiniz. Yalnız sizlere ek kablo yapmayı tavsiye etmemekteyiz. Sizler kablonuzun ortasından keserek sağlam olan yeri bulmanız ile daha sonradan ek yaptığınız yere mutlaka su girecektir. Sizler istediğiniz kadar izole bandı ile koruyun ama maalesef yine de su girebiliyor. Bundan dolayı daha sonradan uydu servislerine kablo parasının birkaç katı ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Lnb bozuk olması ile de Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor sorunu yaşanır. Lnb bulutlu havalar da içerisinde nem olması ile kanallar gider. Yalnız gün ışığında sıcak havalar da ve özellikle güneş gören bir yerdeyse içerisindeki nemin kuruması ile kanallarınızın tamamı gelebilir.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

9 Yorum

 1. Televizyondaki bazı kanallarda ekran(ses ve görüntü) gidip geliyor sık sık aralıklarla. Ayarlardan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum, sizin bir fikriniz var mıdır acaba? Teşekkürler şimdiden.

  1. Merhabalar. Size yardımcı olabilmem için kullandığınız sistemi ayrıntılı bir şekilde anlatmanız gerekir. Ama yine de uydu servisi çağırmadan aşağıda yazdığım bölümleri kontrol ediniz.
   BEYAZ TV, show tv hd, halk tv ve tv 8 gibi kanalalr da gidip gelmeler oluyorsa anten sinyalinde arıza var demektir.
   Sadece bir iki kanal da yapıyorsa farklı bir uydu alıcısı ile deneyin.
   Ayrıca harici cihaz kullanıyorsanız fabrika ayarlarına döndürün ve silinen kanalları nasıl yüklerimSilinen TV Kanalları Geri Getirme, Tv ilk kurulum bağlantısından yeniden kanal kurulumu yapın.

 2. İkilii lnb kullanıyorum. Sinyal yok yazısını görünce uydu kablosunda ek vardı komple değiştirdim lnb değiştirdim yinede arada bir sinyal yok yazıyor televizyonun uydusu bozuktur diye (bu arada telivizyon kendinden uydulu) başka hariçi uydu taktım yine arada sinyal yok yazdı uydu kablosunu cıkarıp takrar televizyon uydusuna taktım görüntü geldi. Sonuç olarak ne yaptıysam başaramadım lütfen bilginiz varsa paylaşabilirsiminiz

  1. Merhabalar.
   Sizin sorununuzun kablo ile ilgili olmadığı için bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Lnb kapağı kırık mı? Oksitlenme var mı? İçine su girmiş mi? Lnb ayarı ve açıcı doğru mu? Karşısında ağaç var mı? Ya da en son olarak televizyonunuzun lnb kablo girişine su girmiş mi? Lütfen kontrol ediniz.

 3. Tvde nlb bağlantısı kısa devre yaptı sinyal yok yazıyor . Tv LG . Nlb bağlantı noktasını f konnektırı kaç kez komşumun oğlu iki kez yeniden bağladık ama sonuç elde edemedik . Bu arada kendisi elektrik ön lisans mezunu Ne yapabilirim . Sorunu kendimiz çözemedik . Servisini çağırıp Tv iç uydu alıcı bağlantı noktasına mı bakmalı yoksa bi elektrikçimi çağırmam lazım

  1. Merhabalar.
   Uydu anten kablosunun anten bağlantısı ve bağlı bulunduğu cihada bir sorun yok ise, LG televizyon bozulmuş demektir. Bazı televizyonlar da tunar çıkışı aşırı yüklendi yazması kablo arızası değil tamamen televizyondan kaynaklanmaktadır.

 4. Merhaba
  Tv sürekli sinyal yok uyarısı verip ekran tamamen kararıyor. bir süre sonra kendiliğinden açılıyor. yardımcı olabilir misiniz

  1. Merhabalar. Televizyonun kendi kendine sinyal yok demesinin bir çok nedeni var. Öncelikle Uydu alıcısının kablo bağlantılarını, uydu anten kablosunu, hdmi kablosunu ya da uydu kablosunda ek yerleri varsa lütfen kontrol ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler