Blog

Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor

UYDU SERVİSİ TIKLA ARA – 0541 762 22 52

Sizlere daime en iyi ürünleri ulaştırmaya çalışarak her zaman kalitesi ile adından söz ettiren www.ipekuyduservisi.com firması farklı konularda da sizlere destek olmak amacı ile birçok konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor ise mutlaka bunun birden fazla arızasının da olabileceğini unutmayalım. Kullanılan malzemelerinizin eski olması ve daha önceden tamirde görmesi şu an bir neden olabileceği düşüncesindeyiz.

Çünkü uydu kablosunun eskimesi ile gücünün çok fazla düşeceğini bilmek gerekir. İçerisinde ki maddelerin iletkenliğini kaybetmesi ile çok güçlü olarak gelen frekansların yayınlarının düşmesine ve zaten uydu yayınları zayıf olan frekanslarında tamamen gitmesine neden olacağı gibi kendiliğinden gidip gelme de yapabilir. Kabloların dışardan gelmesi kablonun fazla sallanması ile kablonun içerisinde ki ince tellerin her bir sallanma ile kopması durumun da nerede arıza olduğu tespit edilemeyen sorunlar meydana gelebilmektedir. Kablonuzun bozuk olduğunu düşünüyor ama kablonun hepsini değil, sadece bozuk olan yerden keserek yeni kablo takviyesi yapmak isterseniz kabloyu büyük bir dikkat ile incelemelisiniz.

Kırık, yırtık ve kopuk görmeniz ile kabloyu oradan keserek deneyebilirsiniz. Yalnız sizlere ek kablo yapmayı tavsiye etmemekteyiz. Sizler kablonuzun ortasından keserek sağlam olan yeri bulmanız ile daha sonradan ek yaptığınız yere mutlaka su girecektir. Sizler istediğiniz kadar izole bandı ile koruyun ama maalesef yine de su girebiliyor. Bundan dolayı daha sonradan uydu servislerine kablo parasının birkaç katı ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Lnb bozuk olması ile de Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor sorunu yaşanır. Lnb bulutlu havalar da içerisinde nem olması ile kanallar gider. Yalnız gün ışığında sıcak havalar da ve özellikle güneş gören bir yerdeyse içerisindeki nemin kuruması ile kanallarınızın tamamı gelebilir.

Uzman uydu tamircisinden randevu almak için hemen tıkla ara – 0541 762 22 52

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler