Blog

Türksat otomatik arama için frekans

Televizyonda kanalları aramak her ne kadar hoşumuza gitse de sonradan kanal sıralamasını yapmak bizlere pekte eğlenceli gelmeyebilir. Türksat otomatik arama için frekans ayaralama işlemleri ve bir tek frekans girerek bütün kanalların frekanslarını anında getiren bir frekans olduğunu biliyor musunuz? Bazı televizyonların ayarını doğru bir şekilde yapsanız bile otomatik arama kısmından kanalların yarısı gelir ve birçoğu da gelmez. Bunun için diğer kanal listenize eklenmeyen kanalların frekanslarını tek tek bularak ekleme yapmalı veya Türksatın sunmuş olduğu hizmet olan türksat şebeke arama frekansını girdikten hemen sonra bütün kanalların tıpkı bütün frekansları tek tek elle yüklenmiş gibi ne kadar frekans varsa hepsini bulabilir.

Bunun için arama yaparken mutlaka ama mutlaka şebeke arama seçeneğinin açık olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sadece o girmiş olduğunuz frekansa sahip olan kanallar gelecektir. Bu ayarlamaya nereden ulaşırsınız hemen anlatmaya başlayalım. Dahili uydu alıcılı televizyon kullanıyorsanız televizyonun kumandasından, harici bir şekilde dışarda olan gözlü veya büyük uydu alıcılarından kullanıyorsanız bu cihazın kumandasından ayarlama yapmalısınız. Kumandanın menü tuşuna basarak kurulum menüsünden manuel arama şebeke arama veya tp ara seçeneklerinden birine giriş yapın. Frekans ekle kısmına 12380 (V) Dikey 27500 frekanslarını ekleyerek kayıt tuşuna basınız. Daha sonra bu frekansı listeden bulduktan sonra Ok tuşuna basıp frekansı seçin. Bazen ok tuşuna bastığınız da bazen de arama yazan yere tıkladığınız da ekrana bir uyarı yazısı gelir. Sadece şifreli veya şifresiz seçenekleri, şebeke arama gibi yerler çıkacaktır. Kendinize göre ayarlamalar yaparak sonra da şebeke arama kısmını açık hale getirerek aramayı başlatınız.

Türksat otomatik arama için frekans girdikten hemen sonra bütün kanalların kanal listenize en güncel bir şekilde ekleneceğine emin olabilirsiniz. Eğer burada anlatılanları doğru bir şekilde yapıyor ama yine de sadece birkaç tane kanal ekleniyorsa, sizler ya şebeke arama seçeneğini açmıyorsunuz ya da şebeke arama Türksat otomatik arama için frekansında bir değişiklik meydana gelmiş olabilir. Kontrol etmenizde yarar var.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler