Blog

Trt 4k ultra hd tivibu kaçıncı kanal da?

Dahili uydu alıcılı bir televizyon ve harici küçük bir uydu alıcısı kullanmıyorsanız Trt 4k ultra hd tivibu kaçıncı kanal da diye merak ettiğinizden dolayı bütün kanallara tek tek bakmış olmalısınız. Trt 4k tivibu nasıl izlerim sorusun yanıtlanması için tivibu firmasının müşteri hizmetlerini bile aramayı düşündüğünüz veya birkaç kere aradığınız bile olmuştur. Ülkemizde digital yayın platformları giderek artmakta. Bunlar Kablo Tv, digitürk, d-smart, Tivibu, Türkcell+, filbox isimlerinden ibarettir. Bu firmalar kullanıcıyı yormadan ve her bir şeyi kendilerinin yönlendirebileceği bir cihaz kullanırlar. Kanal sıralamasının yapılamaması, kanal taramasının hızlı yapılması, digital yayın firmasının size televizyon üzerinden ekrana mesaj yolu ile iletişime geçmesi, en çok izlenileceğine inanılan kanalları genelde listenin en başında tutan ama nedense full paket almadığınız sürece bu kanalları izleyemeyeceğiniz özel uydu cihazlarına sahiplerdir.

Trt 4k ultra hd tivibu nasıl izlerim?

Trt 4k yayını tivibu da şu an için yok. Çünkü dağıtılan ve halen de yeni abonelikler de verilen uydu alıcılarında 4k özelliği yok. Bundan dolayı Tivibu firmasının ya dileyen kullanıcılarına yönelik bir çalışma başlatarak 4k ultra hd uyumlu bir cihaz üretip cihaz değişimi yapacak ya da kullanılan cihazlara eğer mümkünce birkaç müdahale de bulunarak 4k yayınların iletilmesi konusunda iyileştirmeler yapacak. Ama şu anda kullandığınız cihaz da 4k yayını olmadığından dolayı Trt 4k ultra hd tivibu kaçıncı kanal da diye düşünerek boşuna kanal listesinde ki bütün kanalları aramayıp yorulmanıza gerek yok. Çünkü trt 4k tivibu da yok.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler