Hizmetlerimiz

Tivibu uydu alıcı modelleri

Tivibu uydu cihazları şu an için piyasa da olan birden fazla model var. Bu modellerin hangisini alacağınız biraz size ve birazda tamamen şansınıza kalmış bir olay. Tivibu uydu alıcı modelleri ara ara değiştirmektedir. İlk çıktığı yıllar da normal uydu alıcısına benzer kolaylıkta bir uydu cihazını dağıtırken şu an içinse daha profesyonel ama menü ayarlarında pek kimsenin kolaylıkla yapamayacağı kadar diğerine kıyasla biraz daha karmaşık bir menüye sahip.

Makaledeki yazı başlıkları

Tivibu internet ile çalışan uydu alıcısı

Bu tivibu modeli internet üzerinden yayın almaktadır. İlk çıktığı zamanlar da zaten tivibu firmasını bununla tanımıştık. Bu tivibu uydu alıcısında durdur izle, seç izle ve film kirala izle seçenekleri de bulunuyor. Sizler soluksuz olarak bir filmi izlerken reklamlara girmesinden hoşlanmıyorsanız geçmiş tarihte yayınlanan bir filmi seçerek izleyebilir ve reklamlara girmesi ile de tıpkı bir cd ile film izliyormuşsunuz gibi filmi ileri sarabiliyorsunuz.

Bu özellik sayesinde birçok kullanıcıya ulaşan tivibu, sonradan uydu yayınlarının da popüler olmasından sonra en azından böyle bir seçeneği uydu yayınlarını izleyen kullanıcılar için halen bir şey geliştirmedi. Halbuki tivibu diğer ücretli yayınları veren rakiplerine kıyasla çok ucuza paket yayınlarını iletmesine karşılık cihazlarında da farklı bir özellik bulundurması müşteri potansiyelinin çok fazla gelişmesine neden olacağı tahmin ediyoruz.

Tivibu uydu ile çalışan uydu alıcısı

İnternet ve cep telefonlarından da izlenmesinin ardından uydu yayınlarına ilk olarak başlayan tivibu, burada gördüğünüz uydu alıcısını kullanıcılarına dağıttı. Bu uydu alıcısı incelememiz sonrasında çok kolay ve her bir özelliğinin de karmaşık yerleştirmeler yerine düzenli olarak alt kategorilere ayrılmasından dolayı güzel ve kolay bir menüye sahip olduğunu gördük. Birçok kullanıcı tarafından hiçbir teknik desteğe gerek kalmadan ayar yapabileceklerini bir uydu servisi firması olarak şahit olduk.

Kullanılan menü sizlere tanıdık gelebilir aslında. Sizler kendi zihninizde bir televizyon modelini tahmin ederken tivibu uydu alıcısı Vestel televizyon menü modelini kullandığını belirtelim. Tamı tamına birebir olmasa da benzerlikleri ve menüde kullanılan terimler birebir Vestel televizyonlar gibi olduğunu gördük. Kanal araması ve sıralama konusunda başarılı bir menüye sahip olan vestel televizyonları, bu özelliğini tivibu cihazlarında da devam ettirmeleri çok hoş karşılanmış.

Tivibu uydu yayınlarını veren 2. Cihaz

Bu tivibu uyducu alıcısı modeli de tıpkı yukarı da anlattığımız uydu alıcısı ile aynı özelliklere sahip. Bu uydu alıcısı kullandığı menü diğer cihazlara benzememektedir. Yukarıda Vestel televizyonların menü tasarımını kullanan cihaz bunun için geçerli değil. Özellikle kanal araması diğer cihazlara göre biraz daha yavaş gerçekleşmektedir. Tivibu bazı zamanlar da yukarıda ki cihazı verirken bazılarında da bu cihazı kullanıcılarına kullanmaları için vermiştir. Anladığımız kadarıyla sizler her hangi bir değişiklik veya uydu alıcısı seçme tercihinde bulunamıyorsunuz.

Tivibu modül kart uygulaması

Şu anda çıkan bütün televizyonlar da modül kart uygulaması bulunuyor. Tivibu uydu alıcısını kullanıyorsanız ve güzel bir 4k televizyona da sahipseniz tivibu kart modüle geçiş yaparak kutu kullanmayı bırakabilirsiniz. Özellikle en son çıkan teknolojiler de televizyonların içerisinde uydu alıcısı olmasından dolayı birçok kullanıcı televizyonu ünite de veya bir tv sehpasında kullanmak yerine tercihlerini televizyonu duvara asmadan yana kullanmaktadırlar. Duvara asılan televizyona büyük kutulu bir uydu alıcısı bağlarsanız bu kutuyu koyacak bir yere de sahip olmanız gerekir. bunun için televizyonun altına bir masa koymak zorunda kalabilirsiniz.

Bazı durumlar da kullanılan uydu alıcıları televizyonun üzerinde de dururken bu her zaman güzel bir görüntüye sahip olmayabilir. Bundan dolayı eğer titiz bir kişiliğe sahipseniz ve özellikle kablo karmaşasından hoşlanmıyorsanız o zaman 4k ultra hd uyumlu tivibu modül tercihinin de bulunabilirsiniz. Bu yazımız da Tivibu uydu alıcı modellerini sizlere elimizden geldiğince tanıtmaya çalıştık. Atladığımız veya sistem değişikliğinden dolayı bazı özelliklerin değişmesi sonucu yazımızın güncellemesini yitirmesi sonucu yanlış yazılabilecek yerleri bizlere bildirmenizi rica ediyoruz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler