Hizmetlerimiz

Tivibu kanal kurulum ve şebeke arama frekansı

Tivibu için kanal kurulumu ve tivibu kanal arama frekansı ya da şebeke arama frekansı gibi konular da sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Yazımızın sonunda tivibu kanal kurulumunu doğru bir şekilde yapmanıza rağmen kanallar yüklenmiyorsa o zaman tivibu müşteri hizmetleri olan 444 5 375 numarasından canlı destek alabilirsiniz.

Tivibu yayınlarını izleyemiyorsanız ilk önce bakmanız gereken nokta çanak anten sinyal seviyesidir. Çünkü tivibu yayınları için çok yüksek sinyal gerektiğinden dolayı anten sinyal seviyesin de hiç bir hata olmaması gerekir. Bazı kanalların sinyallerinin az olması ve özellikle tivibu kanal kurulum frekansı olan 11853 H 25000 çok iyi sinyal alması gerekir.

Tivibu kurulum sinyal problemi

Sizler tivibu kanal arama yapmaya başlarken tivibu uydu alıcısının az önce belirtmiş olduğumuz frekansta kanal araması yaptığını göreceksiniz. Bu frekansa sinyal gelmemesi durumun da tivibu kanal araması yapmayacaktır. Bazen çanak anten ayarı sağlamdır ve hiçbir kanal da sorun olmaz. Ama çanak anten lnb ayarı çok iyi yapılmadığı zaman tivibunun kanal arama frekansına yeterli miktarda sinyal gelmez.

Her ne kadar bütün frekanslar sağlam olsa da özellikle merkezi uydu santralin de veya tek olarak kullandığınız çanak anten lnb’sin de tivibu şebeke kanal arama frekansına sinyal gelmez. Sizler bu tespit etmesi imkansız olabilir. Böyle zorda veya kararsız kaldığınız anlar da kendiniz çanak anteni, anten kablosunu veya tivibu uydu alıcısını kurcalamak yerine bir çanak antenci ile görüşerek sorununu anlatabilir ve eve servis isteyebilirsiniz.

Tivibu şebeke kanal arama frekansı

Tivibu frekans: 11853

Tivibu Sembol: 25000

Tivibu Polarizasyon: Yatay (H)

Varsa Fec: Otomatik

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

6 Yorum

  1. Hocam merhaba. Kardeşim TVyi kurcalarken bozmuş nasıl yaptı bilmiyorum. Bende ondan sonra ilk kurulum yaptım. İlk kurulumda da sinyal yok hatası veriyor. 1 saat önce çalışan televizyon nasıl şimdi sinyal yok hatası veriyor. İnternetten baktım biraz lnb kablosu değiştirin diyenler var. Kablo bozulmadı birşey olmadı niye değiştirmemiz gerekiyor?

  2. Turktelekom Tivibu aldık bı haftayı geçti kurulum için bir hizmetli gelecek mi biz mi kuruyoruz Tivibu yu

  3. Verdiğiniz bilgiler çok değerli ama işi uzmanına bırakmak en iyisi. Sonuçta elektronik eşyalar ince işçilik ister. Sanırım siz bu hizmeti sağlıyorsunuz?

    1. Gürkan Bey.
      Evet bizler İstanbul’da çanak anten tv ve uydu servis hizmetleri olarak faaliyet veriyoruz. Tivibu ve diğer platformların çıkarmış olduğu sorunlar ile de yakından ilgilenen profesyonel bir ekibe sahibiz. Her hangi bir konuda ipekuyduservisi.com/ustaya-sor kısmından ulaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

  4. daha geçen gün Tivibu satın aldım ve nasıl ayarlamalar yapacağımı arıyordum. yazı üzerine çiçek gibi geldi çok teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler