Blog

tivibu ilk kurulum yapmak ve sinyal yok

Tivibu kullananlar ne kadar sade ve kullanışlı bir menüye sahip olduğunu bilmektedirler. Ayrıca tivibu ilk kurulum yapmak ve sinyal yok hatalarının büyük çapta önüne geçen üstün güçlü tuner çıkışı da hata olasılığını azaltmakta. Yeni abonelik işlemleriniz de bazen tivibu kutusunu aldığınız yer sizlere vererek sizler kabloyu takıp televizyon ve ilk kurulum ayarlarını yaptıktan hemen sonra kanallarınız çekmeye başlar demektedirler. Bazen de farklı bir yer ile iletişime geçerek tivibu kutusunu ve kurulumunu Vestel servisleri yaparlar.

Yalnız bu her iki durumda da çanak anten ayarınızın doğru bir şekilde olması gerekir. Kablonuz da veya çanak anten sinyal ayarlarınız da küçük bir sorun bile oluşmuş olsa servise gelen tivibu teknik servis ekipleri bu sorunu düzeltmek için uyducu çağırmanız gerektiğini söylemektedirler. Bu durum sizin biraz canınızı sıksa da veya dolaylı yollardan tivibu servisinin yapması gerekir dese bile aslında durum hiçte sandığınız gibi değil.

Çünkü tivibu teknik servisi tivibu ilk kurulum için sizlere hem telefonla hem de evinize teknik servis göndermek suretiyle sizlere yeterince yardımcı olmaktadır. Yalnız çanak anten sorunları ile ilgilenmediklerinden dolayı çanak anten ayarını silmemekte ve eğer bazı elemanları bu tür sorunların çözümü için yeteneği olsa bile yine de yapmamaktadırlar. Çünkü firmasının onlara vermiş olduğu yetkinin sadece tivibu kurulumunun yapılması olduğunu sizlere hatırlatalım.

Tivibu ilk kurulum nasıl yapılır?

Tivibu kutusundan çıkan bütün malzemelerin hepsini yerli yerine taktığınızdan ve en önemlisi de çanak antenden gelen uydu anten kablosunun tivibu uydu alıcısına takılı olduğundan emin olun. Televizyonu ve uydu alıcısını açın. Tivibu ilk olarak karşınıza dil seçeneği gelecektir. Burada Türkçe dil seçeneği işaretli olduğu için okey tuşuna basıp ilerleyin. Çıkan sayfada Direk yazar. Yani çanak anteniniz sadece tek bir çanak anten ile evinize geldiğini bunun için ek diseqc kullanılmadığını ve merkezi uydu santrali olmadan direk kablonun geldiğine işaret etmektedir. Eğer durum böyleyse okey tuşuna basıp ilerleyin.

Yalnız merkezi uydu santrali kullanıyorsanız veya birden fazla çanak anten kullanıyorsanız o zaman sağ taraftaki ok tuşuna basıp diseqc yazan yere gelip ok tuşuna basın. İlerlediğiniz zaman altta sinyal seviyesi ve sinyal kalitesi yazan bir yer göreceksiniz. Orada sinyalin olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer sinyal varsa aramayı başlatın. Ama eğer tivibu ilk kurulum yapmak ve sinyal yok ayarlarını doğru yapmanıza rağmen yine de sinyal gelmiyorsa o zamanveya farklı firmalardan da teknik destek alabilirsiniz.

 

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler