Blog

Tivibu 4k kanalları destekliyor mu?

Rusya’da düzenlenen dünya kupasının ardından Trt kanallarının maç yayınları vermesi ile Tivibu 4k kanalları destekliyor mu? Diyen soran birçok kişiyi gördük. Bundan bir önceki dünya kupasın da o zamanlar HD yayınlar test aşamasındayken TRT HD kanalı yeni açılmış ve o zamanlar da bütün maç yayınlarını televizyonu HD özelliğe sahip olan herkes capcanlı bir futbol izleme keyfini yaşamıştı. Bu Dünya kupası da aynı geçen seferki gibi bir güne denk gelmiş yalnız, bu sefer de HD özelliği bulunan televizyonların bile 4k yayın özelliğinin olmadığını her birlikte fark etmiş olduk.

Bu aşama da yapılan araştırmalar da Birçok ücretli platformların 4k yayınları vermediğini ve bunun içinde tivibu yayın grubunun da olduğunu üzülerek belirtelim. Tivibu uydu alıcısın da 4k yayınları destekleyen bir özelliğinin olmadığını ve Tivibu 4k kanalları destekliyor mu? Sorusuna hayır cevabını vermek istiyoruz.

Tivibu’da 4K olup olmadığını nasıl anlarız?

Öncelikle şu anda piyasada verilmiş olan tivibu cihazlarının hiç birinde 4k yayın desteği yok. Bu nedenle sizdeki uydu alıcısında da böyle bir özellik yoktur. (07/208 tarihi itibariyle) sizler şayet ilerleyen zamanlar da bu yazımıza denk gelirseniz ve o zamanlar da başı şeyler değiştiyse o zaman tivibu da 4k yayınların izlenmesi adına küçük bir araştırma yapmak için sizlere yardımcı olabiliriz.

İlk olarak tivibu kumandasından > MENÜ > KURULUM > TİVİBU KURULUM kısmına gelip ok tuşuna basın. Ardından kanal listesi güncellensin mi diye bir uyarı çıkarsa onu da onaylayarak Okey tuşuna basın. Birkaç saniye de kanal listeniz güncellenecektir. Sonra da kanal listesini açarak TRT 4K veya TRT ULTRA HD kanal isminin olup olmadığını kontrol edin. Böyle bir kanal yoksa o zaman 4k kanal desteği yoktur demektir. Ama kanalı görürseniz o kanalı açın ve görüntü veya seste bir problem olup olmadığına bakın. Bir sorun oluşması halinde Tivibu müşteri hizmetlerinin aramanızı tavsiye ederiz. Tivibu destek telefonu 444 0 375

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler