Blog

Televizyonun dahili uydu alıcılı olduğu nasıl anlaşılır?

Öncelikle yeni bir televizyon almayı düşünüyor ve bunun için bazı araştırmalar yapıyorsanız o zaman buradan alacağınız bilgiler ile televizyonun dahili uydu alıcılı olduğu nasıl anlaşılır ve hangi televizyonlar alınır buradan alacağınız bilgiler ile yeni televizyon almak için çok önemli fikirler edinebilirsiniz. Televizyonun içerisinde uydu alıcısının olup olmadığını anlamak için bazı özel püf noktaları vardır. Bunları kumandanız özerinden veya televizyon arkasında ki giriş yerlerine takarak ta anlamanız mümkün.

Yeni televizyon almadan önce çok iyi araştırmalar yapmalı ve hemen önünüze ilk çıkan televizyon mağazasından alışveriş yapmamalısınız. Televizyon özellikleri birbirinden çok ama çok farklıdır. Tv markalarının da birbirinden çok değişik farklı fiyatların da olduğundan dolayı ilk gördüğünüz ucuz televizyonu ucuz diye almanız veya çok pahalı televizyon bu pahalıdır güzeldir deyip te alışveriş yaparsanız çok yanlış bir karar vermiş olacaksınız. Her pahalı televizyon iyi değildir ve her ucuz tv de tam olarak bütün özelliklere sahip donanımlı bir televizyon değildir.

Televizyonun yanındaki kartı okuyarak

Televizyonun içersin de hangi özelliklerin olduğunu anlamak için televizyonun mağazadaki televizyon tanıtım kartından bazı şeyleri öğrenebilirsiniz. Eğer üzerinde ‘Dahili uydu alıcısı’ diye bir ibare varsa bu televizyon da dahili uydu alıcısı var demektir. Bazen kendinden uydulu da yazabilir ve televizyonu tanıtmak için çağırdığınız mağaza sorumlusunun da kendinden uydulu da diyebilir. Bu her ikisi de aynı terimdir.

Tv arkasında ki model numarasını araştırmak

Her bir ürünün veya en önemlisi elektronik malzemelerin arkasında barkod bulunur. O ürünün ismini ve en önemlisi kod numarasını gösterir. Buraya bakılarak ne marka televizyona sahip olduğunuz anlaşılacak ve Televizyonun dahili uydu alıcılı olduğu ve ya olmadığı burada anlaşılır. Yalnız bu barkod numarası tel başına yeterli değildir. Burada yazılan numaradan hiçbir şey anlayamamış olabilirsiniz. Bu numarayı sizler internet üzerinden sorgulama yaparak televizyon özelliklerini bulabilirsiniz.

Televizyonun arkasındaki çıkışlara bakmak

Televizyonun özelliklerini anlatan en iyi yöntemlerden biri de televizyonun arkasına bakmaktır. Televizyonun dahili uydu alıcılı olduğu veya olmadığı buradan kolaylıkla anlaşılabilir. Çanak anten giriş yerinde sat, lnb input gibi yazılar yazar. Eğer bunları görürseniz televizyonunuzda uydu alıcısı var demektir. uydu televizyon da ıpkı kablo da kopma olduğu zaman ek yerlerini yapmaya yarana ortada bir parça var. İşte tam da bu parçanın aynısı Televizyonun dahili uydu alıcılı televizyonun arkasında bulunur.

 

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler