Hizmetlerimiz

Televizyonun anten yerine uydu bağlamak

Teknolojiye ayak uydurmak için eski televizyonları rafa kaldırdınız ama bir süre sonra yeni aldığınız televizyonunuz bozuldu ve bu uzun süre zarfı için de eski televizyonunuzu uyduya bağlamak yani Televizyonun anten yerine uydu bağlamak istiyorsunuz. Ya da Balkonunuza, Çocuk odasına, Yatak odasına, Mutfağınıza bu eski televizyonu kurmak istiyorsunuz.

Bunu yapmak televizyonunuzun özelliğine göre değişmektedir. Eğer s kart girişi varsa işiniz biraz daha kolay demektir. S kart çıkışı olmasa bile yine de tabii ki uyduya bağlanabileceksiniz fakat uydu cihazı bulmakta biraz zorlanabilirsiniz. S kart çıkışının yerine yeni popüler olan mini uydu cihazlarını alıp hemen kullanabilirsiniz. S kart çıkışı yoksa kasalı uydu alıcısı almalısınız. Kasalı cihazların tamamın da bu normal anten çıkışı gibi bir çıkış yoktur fakat bazı markalar da bu özellik mevcuttur. Onu da cihaz alırken kapalı kutu bile olsa satıcının dediğine aldırış etmeden kendiniz bakmanız da fayda var. Sonra dan o kadar yolu Televizyonun anten yerine uydu bağlamak için tekrardan yürümek var.

Unutmayın! Cihaz alırken televizyon ile uydu alıcısı arasın da kabloyu da almalısınız. Birçok cihazda bunu kendiniz almanız için kablo konulmamaktadır.

Aldığınız uydu cihazını prize takınız. Sonra kutudan çıkan kablonun bir ucunu televizyonun arkasında bulunan eski anten girişine, diğer bir ucu da televizyon arkasındakinin aynısı olan uydu alıcısına takınız. Ardından Çanak antenden gelen anten kablosunu cihazınıza takınız.  Sonra da televizyonunuzu açtıktan sonra sırasıyla birinci kanaldan en sondaki kanala kadar kanal değiştiriniz. Her hangi bir kanalda uydu yayınını gördüğünüz de durunuz. Kanal bulamazsanız televizyondan kanal taraması yapınız. Kanallar karşınıza çıkacaktır. Bazılarında görüntü bozuksa en güzel kanalı 1 numaraya kaydedip televizyonunuzu izlemeye başlayabilirsiniz. Televizyonun anten yerine uydu bağlamak işlemi bunu yaptıktan sonra birmiş olacaktır.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler