Hizmetlerimiz

Televizyon ile uydu alıcısı bağlantısı

Özellikle yeni çıkan televizyonların HDMI, s-kart, Dvı, Lan, Pc, usb ve buna benzer girişleri vardır. Televizyon ile uydu alıcısı bağlantısını yapabilmek için çok deneyim sahibi olmanız gerekir. Bu saydığımız çıkışların hangisini kullanacağınız konusunda uzman olmanız gerekmese de en azından elinizde ki uydu alıcısının televizyon nasıl ve hangi yollarla bağlandığını çok iyi bilmeniz gerekir.

Televizyon ile uydu alıcısı bağlantısının doğru yapılabilmesi için elinizde ki uydu alıcısını çok iyi tanımanız gerekir. Bu cihaz hangi kablo ile bağlandığınız ve bu kablo girişinin televizyonda olup olmadığını iyice dikkat edip araştırmalısınız.

Uydu cihazını hangi çıkışa takmalıyım?

Evinizde televizyona bağlanıp kullanılan cihaz türler, birden fazla olabilir. Bazı evlerde sadece uydu cihazları televizyona bağlı olurken bazılarında da, sadece uydu alıcıları değil, Playstation, Bilgisayar, Usb bellek, Uydu alıcısı, Dvd player veya blue ray gibi ürünler de televizyona aynı anda bağlanıyor olabilir. Bu saymış olduğumuz ürünlerin her birisi aynı ayrı kablolar ile televizyona bağlanmaktadır. Mesela playstation bir hdmi kablosu ile, Bilgisayar vga kablosu veya hdmi kablosu ile, Uydu alıcısı hdmi kablo, S-kart kablosu veya rf kabloları ile de bağlanabilmektedir.

Elinizin altında tuttuğunuz bir uydu alıcısı var ve bunun Televizyon ile uydu alıcısı bağlantısını yapmaya çalışıyorsunuz. Her türlü çalışmanıza rağmen yine de beceremediniz mi?

Yukarı da saydığımız ürünlerin aynı anda televizyona bağlı olması her hangi bir sorun teşkil etmemektedir. Yalnız sizin uydu alıcınız bu girişler takılı olmasına rağmen yine de bir yerin boş olup olmadığını kontrol ettiğiniz de boş olan yer ile uydu alıcısı uyum sağlamıyorsa o zaman buraya bağlı olan ürünlerden bir tanesini sökmeniz gerekebilir. Sonuçta televizyon ilk önce televizyon izleme ile ilgili olmasından dolayı uydu alıcısının televizyona bağlanması diğer cihazlardan daha değerli olduğunu düşünüyoruz. Bundan dolayı tercihinizi uydu alıcısından yana kullanmanız daha etkili bir karardır.

Televizyon ile uydu alıcısı bağlantısı nasıl yapılır?

Uydu cihazını televizyon bağladıktan hemen sonra televizyon kumandasından uydu alıcısnı bağladığınız çıkışı seçerek ok tuşuna basınız. Burada yer bir şeyi doğru takmanız halinde uydu alıcısının açıldığını görebilirsiniz. Bunun dışında bir olay gerçekleşirse veya uydu cihazının açılmasından sonra uydu yayınlarının gelmemesi sorunu ortaya çıkarsa o zaman da bir uydu servisi ile irtibat halinde olmalısınız.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler