Blog

Tamirci çağırmadan çanak anten ayarlama

Yeni bir eve taşındınız ve Tamirci çağırmadan çanak anten ayarlama için kolları sıvadınız. Bunun için önce ne yapmanız gerektiğini iyi bilmeniz sonradan yapacağınız işlerin tamamının boşa gitmemesi için çok önemlidir. Çanak anteni nereye montaj edeceğiniz konusunu bir kez daha düşünmeli ve tam kurulum bitti derken birilerinin gelip sizlere çanak anteni buradan sökün demenizi istemezseniz mutlaka ama mutlaka ilk önce yer seçimini yapmalısınız. Hangi uyduyu kuracaksanız o uydu hakkında bazı teknik detayları bilmeniz daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Mesela hodbird13 uydu lnb yönü ile Türksat42e çanak anten lnb yönü bir birlerin tamamen farklı yönlere bakmaktadır. Her iki çanak anteninde lnb ayarları yapılmadığı zaman mutlaka her iki antenden de problemler yaşanacağı ayrıca çanak antenin hemen değiştirilmesi gerektiğini savunuyoruz.

Uydu anten tamircileri hem bilgileri sayesinde hem de ellerin bulunan uydu sinyali bulma cihazı ile hemen sorun olan nedeni bulmaktadır. Sizler de Tamirci çağırmadan çanak anten ayarlama konusunu kendi kendinize düşündüğünüzde burada uyducuları anlatırken sıraladığımız bazı şeylerin sizde olmadığını kendinizde fark etmişsiniz. Çünkü her ne kadar çevik ve akıllıysanız da yine de sizlerde uydu anten sinyal bulucu cihazın olmadığını hatırlatır ve cihaz olmadan nasıl sinyal bulabileceğinizi anlatalım.

Makinasız çanak anten ayarlama nasıl yapılır?

Elinizde küçük tüplü televizyonlardan varsa bu televizyonu çatıya (televizyonun bulunduğu yere) çıkartarak hiç bağırıp çağırmadan sessizce Tamirci çağırmadan çanak anten ayarlama işinizi yapabilirsiniz. Çanak anten diğer antenlerin yönleri ile bulabilir ve kablo değişikliği gibi küçük sorunların da üstesinden gelinebileceğini kendinizde göreceksiniz. Televizyonu çatıya veya balkonunuza çıkarma gibi bir şansınız yoksa o zaman aşağıda televizyona bakan bir kişinin olması gerekir. hd kanalın yerine normal sd yayınları veren kanalları açarsanız kanalları daha hızlı bulur ve sıkma işlemini dikkatli yapmalısınız. Her bir somunu sonuna kadar çok fazla sıkarak diğerine geçmek yerine bir kademe diğerinden sıktığınız gibi tam da karşısında olan somundan da sıkma işlemini yaparsanız bulduğunuz sinyali kaybetmeden Tamirci çağırmadan çanak anten ayarlama işlemini yapmış olacaksınız.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler