Hizmetlerimiz

Ortak çanak anten

Ortak çanak anten denildiği zaman merkezi uydu sistemlerine bağlı bulunan daire kabloları ve tek çanak anten ile bütün binanın kullanımı ile ilgili aklınıza bazı fikirler gelebilir. İster binanızda ki çanak antenlerin hepsini sökerek tek bir çanak anten bırakarak ve o çanak antene merkezi uydu santrali kurulumu yaparak sadece bir yerden bağlantıların yapıldığı bir sisteme sahip olabilirsiniz. Dilerseniz de daire sayılarına göre değişen çanak anten sayısı olmalıdır. Mesela 22 daire var binanızda. Ya da toplam sayısı 22 televizyon olan daireler var. Bu kadar televizyonu 3 adet çanak anten de toplayabiliriz.

Her bir ortak çanak anten için bir adet 8 çıkışlı LNB ve çanak anten kullanılması yeterli olur. Böylelikle 3 adet anten kurduğumuz zaman iki tane antene toplam 16 televizyon bağlarken diğer bir çanak antene 6 adet televizyon bağlanmaktadır. Hatta 2 adet daha televizyon almak için fazladan çıkışlar da bulunuyor.

Böyle bir sisteme sahip olmak için elinizdeki çanak antenleri ve LNB çok çıkışlı olanlarından kullanabilirsiniz. Birçok televizyonun bir tane ortak çanak anten olan çanağa bağlı olması veya bir tanenin bağlı olması arasın da hiçbir fark yoktur. Yalnız daireler çoğaldıkça çanak antenler de çoğaldığından dolayı merkezi uydu santralini tercih etmeniz en iyisidir. İstediğiniz kadar evlere televizyonlar alın. Herkes dairelere inen kablolardan rahatlıkla izleme şansını elde edebilirler. Bunun yanı sıra merkezi uydu santrali alırken çok daha fazla çıkışları olan sistemi tercih etmelisiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler