Blog

Nemo uydu alıcısı kanal kurulumu kanal taşıma ve anten ayarı

Yeni aldığınız Nemo marka uydu alıcısına kanal kurulumu, kanal taşıma, uydu ayarı yapma ve kanal silmeyi yapamıyor musunuz? Nemo uydu alıcısı kanal kurulumu ve kanal taşıma işlemi oldukça basittir. Yeter ki Nemo uydu cihazının >Menü tuşuna basın. Orada her şeyin açık ve net bir şekilde yazdığını göreceksiniz. Yapamayanlar için detaylarıyla Nemo uydu cihazı kanal yükleme ve kanal taşımanın nasıl yapıldığını anlatacağınız.

Son yıllar da özellikle uydu alıcılarında çok değişik markalar görmekteyiz. Bunların bazıları çok ünlü markalardan bile daha kaliteli ürünler ile karşımıza çıkarken, bazıları da keşke bu uydu alıcısını almasaydım dedirtebiliyor. İşte Nemo uydu alıcısı da gerçekten birçok uydu alıcısı markasından çok daha kaliteli olduğunu görmekteyiz.

Nemo uydu alıcısının hızlı olması, fiyatının düşük olması, kumandasının birçok yerde satılıyor olması ve kolay, kolay bozulmuyor olması da Nemo uydu alıcısının şok satılmasına neden olmaktadır. Sizler belki bir tane uydu alıcısı satın alıp yıllarca kullanıyor olabilirsiniz ama uydu sistemleri ve uydu servisi işini yapan kişiler devamlı olarak önerdiği bir uydu alıcısı olduğu zaman çok fazla satış yaptıklarını da ifade etmeliyim.

Nemo uydu alıcısı uydu anten ayarı nasıl yapılır?

Öncelikle bütün uydu alıcılarında aynı sistemin olduğunu ve sadece yazılım firmalarının menüleri basit veya çok fazla karmaşık yapmalarından dolayı bazı uydu alıcılarında anten ayarlarını yapamıyor olabilirsiniz. Eğer her hangi bir uydu alıcısının anten ayarını yaptıysanız ve aklınızda bu ayarlar varsa Nemo uydu alıcısı anten ayarı menüsüne de çok kolay yönetebileceğinize eminim.

Nemo uydu alıcısı merkezi uydu sistemleri olan binalar ile uyum içerisindedir. Nemo uydu alıcısını satın aldığınızda anten ayarı, uydu ayarı veya Nemo uydu alıcısı diseqc ayarı seçeneğine bile girmenize gerek yok. (Aksi bir durum olmadığı sürece)

Silinen kanalları geri getirmek için ustalarımız tarafından kaleme alınan makalemize göz atabilirsiniz. ipekuyduservisi.com/silinen-tv-kanallari-geri-getirme-tv-ilk-kurulum/

Nemo uydu alıcısı kumandasının >Menü tuşuna basın. Sol tarafta Simgeler halinde bazı menü işaretleri göreceksiniz. Solda çanak anten resmi gördüğünüz yere inin. Yani >Kumandanın aşağı tuşuna basın. Bu menü de sağ tarafta >anten ayarı diye bir yer göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın. Burada sol tarafta uydu listesini ve sağ tarafta da seçtiğiniz uydunun özelliklerini göreceksiniz.

Diyelim ki Türksat uydu ayarını yapacaksınız. Soldan >Türksat seçeneğine gelip >Okey tuşuna basın. Sonra da kumandanın >Sağ tuşuna basıp sağ menüye geçin. Burada ayarların nasıl olması gerektiğini aşağıya yazıyorum. Eğer ayarlarınız bu şekildeyse hiç dokunmadan >Exıt tuşuna basıp çıkabilirsiniz. Bu ayarların bazıları benim uydu sistemime uymuyor ve değiştirmek istiyorum demeniz halinde de bu seçeneğe gelip >Sağ ve >Sol ok tuşlarını kullanıp seçenekleri değiştirebilirsiniz.

 • UYDU: Türksat 42E
 • LNB FREKANS: 9750 – 10600
 • LNB GÜÇ: Açık
 • DİSEQC 1.0: A ya da ¼
 • DİSEQC 1.1: Kapalı – A ya da ¼ yapın.

Nemo uydu alıcısı kanal kurulumu / Kanal yükleme

Nemo uydu alıcısını ilk satın almanızda içinde güncel kanallar sıralı bir şekilde kayıtlıdır. Bu kanalları bir şekilde sildiniz ve yeni kanal araması yapmak istiyorsanız aşağıda anlatmış olduğumuz basit birkaç yöntem ile kolaylıkla Nemo uydu alıcısına kanal yüklemesi yapabilirsiniz.

Nemo uydu cihazı kanal yükleme veya başka bir deyiş ile kanal kurulumu yapmadan önce, çanak antenden gelen kablonun cihaza takılı olup olmadığını kontrol ediniz. Aynı zaman da sinyal ile ilgili de hiçbir sorununuzun olmaması gerekir. Hazırsanız Nemo uydu alıcısı kanal kurulumuna başlayabiliriz.

 • Nemo uydu cihazı kumandasının >Menü tuşuna basın.
 • >Aşağı yöne bakan >Ok tuşuna basıp bir tık aşağı inin.
 • Çıkan ekran da Transporder (Frekans) yazan yere girin.
 • Liste de kanal frekanslarını göreceksiniz. Listenin altında bazı renkler ve yanında açıklamalar göreceksiniz. Ekle – Sil – Düzenle ve arama gibi.
 • Ekle tuşuna basıp 12380 Dikey (V) 27500 frekansını ekleyin.
 • Eklediğiniz frekansa gelip > Okey tuşuna basın. Altta en sağda kanal arama göreceksiniz.
 • >Arama tuşuna basarak Nemo uydu alıcısı kanal arama özelliğini başlatabilirsiniz.

Nemo uydu cihazı kanal taşıma

Yukarı da anlatmış olduğumuz Nemo uydu alıcısı kanal kurulumu ile kanal yüklemesini yaptığınızı varsayalım. Şimdi de sıra kanalları tek, tek sıralamaya geldi.

 • Nemo uydu kumandasının >Menü tuşuna basınız.
 • Hemen ilk ekranda >Kanal düzenleme yazar. Oraya giriş yapın.
 • Aşağıda bazı renkler de tuşlar göreceksiniz. Sarı, kırmızı, mavi ve yeşil renkleri. Aynı tuşlar kumandanızda da var.
 • Taşımak istediğiniz kanalın üzerine gelip >Ok tuşuna basın. Çoklu kanal taşımak için bir defa da birkaç tane kanal da geçebilirsiniz.
 • Bütün kanalları seçtikten sonra taşımak istediğiniz yere gidip kumandanızın >Sarı tuşuna basınız. Bütün kanalları belirttiğiniz yere taşınacaktır.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler