Hizmetlerimiz

Merkezi uydu sistemi dsmart bağlantısı

Sistemin nasıl çalıştığını bilmeyen kişiler için merkezi uydu santrali çok karmaşık gelebilir. Mesela Merkezi uydu sistemi dsmart bağlantısı yapılması her ne kadar kolay ve diğer normal çanak antenlerde farklı olmasa da çok zor gelebilir. Bundan dolayı mutlaka ilk olarak sizler bu tür çanak anten işlerini ya bir profesyonel uydu servisini arayarak randevu talebinde bulunacaksınız ya da mutlaka kendiniz bir şeyleri yapabilmek ve var olan ayarları da kaybetmemek için işi öğrenmeniz gerekir. Aksi takdirde yapamadığınız zaman merkezi sisteme dokunmanız ile bütün sistemin bozulmasına neden olabileceğinizi ve bozduktan sonra bir uydu servisini arasanız bile sizler çok fazla karıştırdığınız için kimsenin kolay kolay bu tür arızalara da gelmeyeceğini bilmenizi isterim. ,

Dsmart televizyona bağlama nasıl olmalı?

Merkezi uydu sistemi dsmart bağlantısı çok kolay. Hemen tarif edelim. Dsmart cihazınızı televizyona tüm bağlantı kablolarını tek tek bağlandığını kontrol edin. Ardından merkezi uydu santralinden gelen kabloyu uydu alıcının arkasında tuner çıkışı olan yere takınız. İki tane çıkış varsa İN yazan yere takmalısınız. Ardından menü, ayarlar, lnb ayarları kısmından çift tuner ve altta yer alan diseqc yazan yerinde A – 1 – ¼ olmasına dikkat edin. Bunların hepsi de aynı anlama gelmektedir. Yalnız kapalı yazıyorsa mutlaka değiştirmeniz gerekir. Ardından kayıt tuşuna bastıkta sonra aynı şekilde bir geri gelerek sinyal ayarları seçeneğine gelerek oradan TP 1 olan seçenekte Okey tuşuna basıp ve çıkan uyarı yazısına evet deyip bekleyin.

Yeni bir ekran açılacak ve sinyal ile kalite yazan yer şayet sinyal ie kilitlenirse zaten o menüde sinyal ve kalite seviyesinin ne kadar çektiğini görecek ve birkaç saniye sonra bütün kanallar yüklenip otomatik olarak o sayfadan çıkılarak bir kanala geçiş yapılacak. Yalnız TP1 de sinyal bulunamaması durumunda bütün TP listesinin yer aldığı menüye tekrardan atacaktır. Burada aynı şekilde bu sefer TP2 yazan yeri tıklayın. Yine de bulunamadığı takdirde bütün TP leri deneyebilirsiniz. Çanak anten sinyal ayarlarınız az geliyorsa Merkezi uydu sistemi dsmart bağlantısı biraz zor yapılır ama her hangi bir frekansta geliyorsa yine de bazı kanallar çekecektir. Önemli olan doğru TP yi bulabilmek.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler