Hizmetlerimiz

merkezi uydu sistemi ayarı

Gelişen Türkiye’nin yeni yapıları göz kamaştırmaya devam ediyor. Sitelerin bir moda haline geldiğini, için de 4 katlı binaların olduğu ve kesinlikle beşinci katın yapımına izin verilmediği yerler de bile 15- 20 katlı binaların yükseldiklerini görmekteyiz.  Burada merkezi uydu sistemi ayarı yapılırken veya kurulumu yapılırken mutlaka önünde yüksek katlı bir binanın olup olmadığını veya yanındaki bir inşaatın kaç kat daha yükseleceğini önceden bilmeniz gerekir. Çünkü 4 katlı bir binanızın çatısına bile çanak antenin kurulduğunu ve merkezi santrale yayın verdiğinizi düşünürsek bu binanın çok fazla yükselmesinden dolayı anten yeriniz de ufak bir değişiklik yapmak zorun da kalabilirsiniz.

Bazen de evinizin hemen dibin de çok fazla yüksek olan bir binanın kurulduğunu gördüğünüz de artık çanak anten ile televizyona vedamı ediyorum düşüncesine kapılabilirsiniz. Çünkü sizin binanızdan çok yüksek ve çok daha geniş olan bir bina yapılıyorsa ya anteni birkaç yandaki binaların özerine koyacaksınız veya bir diğer sokakta bulunan binaların çatısına koyup sokaktan bir diğer sokağınıza kablolarını getirerek amacıyla kurulum yapılacağını söyleyelim.

Başka bir bina da olan çanak antenlerin merkezi uydu sistemi ayarı yapımında da uydu servisleri zorlanacağından dolayı bu durumu önceden anlatmanız gerekebilir. Bu durumla bazen karşılaşıyoruz maalesef. Herkes evinin çatısına yabancı birilerinin çanak antenlerini koymak istemez. Bırakın yabancı birinin çanağını aynı yerde aynı apartman da oturan kişilerin bile çanak antenlerini çatıya çıkarmalarına izin vermeyenler bile var. Çatı çatın da oturan kişinin çatının üstünü de sahiplenmesi alt kattan oturan dairenin de çatı da bizim de hakkımız var diye başlanan tartışmaların haddi hesabı yok. Merkezi uydu sistemi ayarı yapmak için veya yeni bir anten yaptırmak için gittiğimiz yerler de bu tür durumlarla maalesef sık sık karşılaşmaktayız.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler