Hizmetlerimiz

Merkezi anten sistemleri digitürk kanal kurulumu

Merkezi uydu sistemlerin de televizyon kurulumu biraz meşakkatli olabiliyor. Özellikle merkezi anten sistemi digitürk kanal kurulumu için ciddi bir teknik yardım almanız gerekebilir. Çünkü digitürk kanal kurulumu her ne kadar kolaylıkla yapılabilen bir şey olsa da öncesinde yapmanız gereken bazı şeyler var.

Binanız da digitürk çanak anteni var mı mesela? Yoksa sizler türksat çanak anteninden mi izliyorsunuz? Önce bunları bilmeniz gerekir. Şayet bina ile ilgili veya digitürk aboneliğiniz ile ilgili her hangi bir şey bilmiyorsanız o zaman hiç beklemeden digitürk müşteri hizmetlerinin telefonlarını bir yerden bularak onları arayın. Telefonu açan müşteri temsilcisine digitürk aboneliğinizin hangi tür olduğunu sorun. Yani Türksat çanak anteninde mi yayın alacaksınız? Yoksa Eutelsat anteninden mi alacaksınız? Bunları öğrenmeniz gerekir.

Makaledeki yazı başlıkları

Merkezi sistem digitürk türksat kurulumu

Sizin aboneliğinizin Türksat42E olduğunu söyledilerse o zaman fazla uğraşmanıza veya farklı bir kişiyi aramanıza gerek yok. Merkezi anten sistemleri digitürk kanal kurulumunu çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Doğru bir şekilde uydu prizine bağlanan bir digitürk cihazında Türksat kanal kurulumu başlatmanız halinde digitürk kanallarının tamamı yüklenmesi gerekir.

Merkezi uydu santrali eutelsat digitürk anten kurulumu

Yalnız Digitürk aboneliğinizin Eutelsat7e derecede ki uydu olduğunu duyarsanız o zaman da kanal kurulumunu yapmaya başlayın. Türksat kanal kurulumunu yaptığınız gibi aynı şekilde >MENÜ >AYARLAR (KURULUM) >DİGİTÜRK KOLAY KURULUM >EUTELSAT KURULUM diyerek kumandanızdan Ok tuşuna basın. Binanızın merkezi uydu santraline bağlı olan bir digitürk erutelsat çanak anteni varsa ve uydu prizi ile digitürk cihazınızın arasında ki anten kablosunda sinyal problemi yoksa hemen digitürk kanallarınız yüklenecektir.

Binanız da digitürk çanak anteni yoksa?

Kanallar >EUTELSAT KURULUM kısmından yüklenmezse binanızda digitürk çanak anteni yoktur demektir. Binanızın yöneticisi, sahibi veya ev sahibiniz ile görüşme yaparak yeni bir digitürk eutelsat anteninin kurulumunun mümkün olup olmadığını sorabilirsiniz. Binaya yani Merkezi anten sistemleri digitürk kanal kurulumu ile birlikte çanak anten kurulumunu yapamadıysanız o zaman digitürk müşteri hizmetlerini arayarak aboneliğinizin Türksat yapılmasını isteyebilirsiniz. İşlemleriniz gerçekleştirildiğinde birkaç saat sonra Türksat kolay kurulumdan Merkezi anten sistemleri digitürk kurulumunu yapabilirsiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

3 Yorum

 1. Selam,
  Digitürk Türksata geçişte LNB değiştiriyormuş.
  Merkezi sistem için hangi lnb takıyorlar acaba.
  Yeni lnb santralde mevcut MDU 5 için ayrılan yere mi takılıyor yine.?
  Bilgi verirseniz sevinirim.
  Teşekkürler
  Kemal

  1. Merhabalar.
   Digitürk eutelsat uydusunu kapattığından dolayı yayını sadece türksat 4a dan almaktadır. Eutelsat çanak antenini artık kullanmazsınız.
   Eğer digitürk PLUS kutusuna sahip değilseniz lnb değiştirmenize gerek yok. Üniversal yani şu anki lnb ile de merkezi santralden bağlanabilirsiniz.
   PLUS kutu kullanıyorsanız digitürkü bekleyeceksiniz. Yeni sistem lnbsi MDU5 tip değil. Bu çalışmıyor artık.

 2. Televizyon işlerinde kendi başına iş yapmak iyi olmuyor. İşi bilen insana iş yaptırmak en güzeli. Kafan da rahat oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler