Hizmetlerimiz

Manisa medya tv HD yeni frekans bilgileri 2018

Kanalların bir, bir kapanıp hd yayına geçmesi üzerine Manisa medya tv HD frekansı bilgilerini yayınlayarak bu kanalında hd yayınlara geçtiği müjdesini vermek isteriz. Senelerin hızla geçmesi ile bütün elektronik teknolojilerinin de hızla eskiyip güncellediklerini görmekteyiz. Televizyonların da sıklıkla özelliğinin değiştirilmesi alışılmış olduğumuz cihazların da yerine en yeni cihazların getirilmesi zorunlu olmaya başlandı. Ben asla eski tüplü televizyonumu değiştirmem. 15 senedir uydu alıcısını kullanıyorum ve daha sıfır gibi çalışıyor. Hiç değiştirmeyeceğim diyebilirsiniz. Yalnız kanalların hd yayına geçmesi ile normal yayınları veren televizyon kanalları büyük bir hızla kapanmaktadır. Bu nedenle hd uyumlu bir uydu alıcısı almak ve kanalları daha net izlemek için işte size fırsat. Yeni bir uydu cihazı alın hemen yeni kanalları izlemeye başlayın.

Bazı uydu alıcıların da cihazın modeli çok eski olmasına rağmen kanal listesini kontrol ettiğiniz de hd olan kanallar da listede yer aldığını görürsünüz. Hayretler içinde kalarak bu çok eski cihazda bile en yeni kanallar varken benim aldığım cihaz da bile hd yok deyip hayıflanmanız an meselesidir. Ama hd olan kanalın üstüne gelip ok tuşuna bastığınızda ses olduğunu ama ekranda görüntü olmadığı göreceksiniz. Bazı cihazlar desteklemediği kanalları listesine bile almazken bazıları da alır ama görüntüleri açmaz. Sizin de elinizde böyle bir uydu alıcısı varsa cihazınızın bozulduğu hissine kapılabilirsiniz. Ama hiç merak etmeyin. Sizin cihazınız zaten en balından beri hd yayınlara ile uyumlu olmadığı için bazı kanalları açmamaktadır. Yoksa yeniden bozuldu anlamına gelmemektedir. Manisa medya tv HD frekansı burada yer almaktadır.

 

Uydu ismi: Türksat 4A Uydusu

Tv kanalı: Manisa medya tv HD

Frekansı: 12.730

Sembol oranı: V Veya Dikey

Polarizasyon: 30.000

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler