Hizmetlerimiz

Küçük çanak çeker mi?

Gerçekten bu konu da karar vermekte zorlanan ve merak ettiği için Küçük çanak çeker mi? diye araştırmalar yapan arkadaşlarımıza bu yazıyı yazmış bulunmaktayız. İnşaallah kafanızda ki soru işaretlerine cevaplar vermiş oluruz. Genel olarak satılan çanak antenlerin boyutları 85 santim olanlardır. Bunun aksi belirtilmediği sürece ben komple çanak anten istiyorum dediğiniz de sizler için bu dediğimiz boyutu getireceklerdir. Ülkemiz de genel olarak Türk kanalları, Avrupa kanalları Ve Digitürk Uydusu için çanak anten siparişi verildiği için 85 cm olan antenler bu üç tane uyduya ideal bir boyuttadır. Atmosferden dünyaya devamlı olarak her bir metre kareye sinyalleri gönderen uydular mevcuttur. Bu uyduların sinyallerinden faydalanmak için çanak anten denilen yayvan sac misali bir cisimden faydalanırız. Bu çanak antenler çanağın boyutuna göre sinyaller toplar ve Lnb cihazına yansımalar yaparak aktarımlar gerçekleştirir. Ardından bağlamış olduğunuz kablo aracılığı ile uydu alıcısının tuner giriş kısmına aktarılır. Sırasıyla zaten televizyona görüntü olarak aktarılmaktadır.

Antenler büyük olduğu zaman daha fazla sinyal toplar ve bu da yüksek sinyal seviyesi ile yüksek kalite anlamına gelir. Küçük çanak çeker mi sorusunu merak edenler sanırım yazının yarısına geldiklerin de konuyu anlamış oldular. Büyük anten her zaman yüksek sinyal toplar bu konuda farklı bir şey söylemiyoruz. Yalnız küçük anten büyük anten kadar sinyal almasa da bu sorun çıkartır kanallarınız çekmez anlamına gelmez. Küçük bir anten ile bütün kanalların çalışmasına ve bir kez dahi olsun sinyal kaybına neden olmaz. Yeter ki sizler anteni ayarlarken sinyal kalitesini en yüksekte tutmaya çalışın.

Büyük antenleri kullanmak her zaman iyi bir fikir olmayabilir. Fırtınanın büyük olan şeyleri daha fazla esir aldığını unutmayın. Bu nedenle delikli olan antenlerin çıktığını unutmayın. Eğer birçok Lnb aynı çanak antene takacağım veya dünyanın birçok ülkesinin uydularını denemek istiyorum bu nedenle projeler için büyük anten lazım derseniz ona saygımız vardır denilecek bir şey yok. Yalnız normal bir anten bile sizin işinizi fazlasıyla görecektir.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler