Hizmetlerimiz

Kendinden uydulu televizyon mu yoksa harici mi

İçinde uydu cihazı olan bazı televizyonların ani olarak bozulması ister istemez Kendinden uydulu televizyon mu yoksa harici mi sorusunu gündeme getirmiş oldu. Bizler uydu servisi firması olduğumuz için müşterilerin dertleri ile yakından ilgileniyor ve televizyonlar konusunda ki şikayetlerini sıcağı sıcağına görüp şahit oluyoruz. İlk çıktığı günden beri büyük bir beğeni toplayan uydulu televizyonların son zamanlar da özellikle yoğun yağmurların yapması ile gök görültülü yağmurların yanında bir de çok yoğun bir şekilde şimşek çakmaları da meydana gelmektedir. Bu şimşek çakmalarının ne zararı var diye düşünebilirsiniz. Ama şimşekler kullandığınız çanak antene çok uazaktan bile çarptığı zaman kullandığınız lnb, merkezi uydu santrali, televizyon veya televizyonun içerisinde yer alan uydu alıcısı bozulabilmektedir.

Bu bozulmalar karşısında bazen televizyon garantileri bir şey yapmamaktadır. Durum böyle olunca da kendinden uydulu televizyonların çok fazla sağlam olmadığı söylentileri de günden güne yayılmaktadır. Yalnız mademki Kendinden uydulu televizyon mu yoksa harici mi konusunu yazdık şunu ifade edelim. Televizyonunuzun içerisinde ki uydu cihazının bozulmasına neden olan her neyse o esnada harici bir uydu alıcısı olsa dahi yine de bu cihazınızı yakma ihtimali oldukça yüksektir.

Dahili mi harici mi?

Birkaç tane kendinden uydulu olan televizyon modellerinin bozulmasını görmüş olmamız kendinden uydulu olan dahili televizyonları almayacağız anlamına gelmemektedir. İçinde uydu cihazı bulunan televizyonlar oldukça şık ve estetik bakımından daha güzel olan televizyon modelleridir. Sizler elinizdeki paraya ve aile bütçenizin durumuna göre televizyon seçimin de bulunmanız daha doğru olacaktır.

Eğer daha yeni evlenmiş biriyseniz maddi açıdan çok fazla parlak olduğunuz bir dönemde değilsiniz demektir. sağdan soldan yapmış olduğunuz borçlar ile beyaz eşya takımlarını almış olmanız yine de borçlara boğularak en iyi televizyonu alacaksınız diye bir şey yok tabiiki. Sizler tamamen durumunuza göre en makul olan televizyonu seçerken Kendinden uydulu televizyon mu yoksa harici mi diye bir karar veremiyor olabilirsiniz.

Kenarda bir yerler de uydu cihazı varsa ve içinde uydu cihazı olmayan bir televizyon modelinin çok ucuz olduğunu görürseniz bunu düşünebilirsiniz. Yalnız elinizde uydu cihazı yoksa ve televizyon alırken bu uydu cihazlarından güzel bir hd modelinizi de almam gerek diyorsanız o zaman mutlaka sizlere kendinden uydulu olan televizyon modelini öneririm.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler