Hizmetlerimiz

Eski televizyona uydu bağlamak

Birçoğumuzun vazgeçemediği eski elektronik eşyaları sakladığımız kömürlük ve kullanılmayan eşya depomuzdan çıkararak tekrardan bunları kullanıma hazır hale getirmeyi çok severiz. Eski televizyona uydu bağlamak konusunu bugün işleyeceğiz. Eskiye nazaran artık karasal çatı antenini kullanan kalmadı. Hadi kullanıyor diyelim. Eviniz yüksek bir yer de değilse karasal antenin şu anda öyle televizyonun üstüne konulan küçük ucuz antenlerden çekmesi çok zordur. Çatıya karasal anten bağlantısını yaparsanız çekebilme ihtimali var fakat uydu antenleri uydu sistemleri varken eski sistemler olan, kanal sayısının sınırlı olduğu ve görüntü kalitesinin çok düşük olduğu eski antenlere pek para vereceğinizi sanmıyorum. Eski televizyona uydu bağlamak için aşağıda yazdıklarımızı harfiyen uyguladığınız da bağlama işlemi bitecektir. Her hangi bir olumsuz durum da aşağıda yorum kısmına yazmanız mümkün.

Durum böyle olunca uydu anteni bağlamak için eski televizyonu çıkardınız ve aynı zaman da eskiden kanal kasalı büyük uydu cihazınız da var olduğunu sayalım. Bir ucu dişi ve diğer ucu erkek olan anten kablosu bulmalısınız. Kablonuzun her iki ucunu doğru bir şekil de takınız. Uydu cihazınızın açık olduğundan eminseniz televizyonunuzdan kanal değiştirme işlemine hemen başlayabilirsiniz.

Kumandanızın üzerin de bulunan P+ ve P- tuşlarını kullanarak güzel gösteren bir kanal da durum. Eğer uydu yayınının bulunduğu bir kanalı bulamadıysanız televizyonunuzdan kanal taraması yapmalısınız. Bulduğunuz kanalı 1 numaralı tuş ile adapte ettikten sonra kayıt edebilir ve her televizyon açıldığın da kendi kendine görüntü gelmezse 1 numaralı tuşa basarak televizyon izlemeye başlayabilirsiniz. Eski televizyona uydu bağlamak her ne kadar zahmetli olsa da bir işi başarmış olmanın verdiği mutluluk her şeye bedeldir.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler