Blog

En küçük çanak anten kaç cm?

En küçük çanak anteni nerede kullandığınız çok önemli. Bu çanak anteni devamlı olarak kullanacak mısınız yoksa portatif olarak kampta, piknikte, arabalar da ve tekne gibi yerler de sadece ihtiyacınızın olduğu zamanlarda mı kullanacaksınız? En küçük çanak anteni kullanabileceğiniz yerlerin başında her ne kadar bu saymış olduğumuz yerler gibi görünse de aslında evlerde de devamlı olarak en küçük çanak anteni isteyen bir kesimde var.

Bu kesim genelde pimapen camlarının önünde veya manzarası güzel olan fakat çatıya çanak anten montajının mümkün olmadığı anlar da güzel manzaralarından olmamak için En küçük çanak anten kaç cm diyerek uydu servislerinden hem bilgi hem de fiyat almaktadırlar.

Mini çanak anten boyutu?

Yapmış olduğumuz araştırmaya göre Ülkemiz de kullandığımız ve gördüğümüz en küçük çanak anten boyutu 40 santim olarak belirlenmiştir. Her ne kadar internet üzerinden 35 santimlik bir çanak anten modeli görünse de bizler ülkemiz de bu tür bir çanak anten boyutuna henüz rastlamadık. Bir firmanın aracılık ederek 35 cm olan çanak antenleri burada da satışa çıkarması bir yana ama bizler o kadar da küçük çanak anteni görmedik desek yalan söylememiş oluruz.

Zaten bizim halkımız aslında o kadar da küçük çanak anteni istemezler. Bizim halkımız çanak anten arızalarına aşikar olduğundan dolayı hangi antenin çekip çekmeyeceğini, uydu arızalarının genellikle nerelerden kaynaklandığını ve hangi anten boyunun daha iyi çektiğini genel de bilmektedir.  Çünkü en küçük çanak anten ile büyük normal olarak herkesin kullanabileceği ölçüler de bir çanak anten arasında ki fiyat 5 TL gibi küçük bir farktır. Arada ki bu küçük ücret farkından bile olsa sizler üniversal diye adlandırdığımız 85 cm olan çanak antenleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler