Hizmetlerimiz

Elektrik kesildi geldi televizyon açılmıyor

Aniden yaşanan elektrik kesintileri televizyonları, uydu cihazlarını, çanak antenleri, merkezi uydu sistemlerini ve evde ki diğer elektronik eşyaları bozabiliyor. Elektrik kesildi geldi ve televizyon açılmıyor problemini daha önce yaşadınız mı bilmiyorum ama elektriklerin aniden gidip gelmesi yüzünden televizyonlar da arızalanmaların olması birçok kişinin gündeminde.

Makaledeki yazı başlıkları

Elektrikler kesilince televizyonlar bozuldu

Elektriklerin özellikle kış ayların da birden bire kesilip geri gelmesi sonucu televizyonların arıza verdiğini biliyoruz. Firmamız bir uydu servisi firması olduğundan dolayı sadece çanak anten sinyal sorunları için müşterilerimizin bizleri aramalarından ziyade televizyonların da oluşan açılmama sorunlarını da bizimle paylaşmaktadırlar. Elektrik kesildi geldi televizyon açılmıyor sorunu ile karşılaşan müşterilerimiz bizleri aradıkların da çanak antenler ile ilgili olan sorunların onarılması için uyducu arkadaşımızı hemen yönlendiririz.

Telefona bakan teknik servis ekibinde ki arkadaşımız şayet sorunun çanak antenlerden olmadığını ve sorunların sadece televizyon arızalarından kaynaklandığını anlaması üzerine televizyonların garantisi devam ediyorsa servisin çağrılması konusunda bilgiler verir.

Televizyon bozulmaması için ne yapmalıyım?

Elektrikte kullandığımız elektronik malzemelerin mutlaka özenle dikkat edilmesi gerekir. Eğer elinizden geliyorsa televizyon veya sizin için değerli olduğuna inandığınız elektrik ile çalışan ürünleri gök gürültülü şimşek çarpması olan yağmurlu havalar da cihazları elektrik prizinden çekiniz. Eğer fişini çekmeniz sizin gündelik hayatınızın hızını etkiliyorsa o zaman son yıllarda oldukça popüler olan akım korumalı prizler kullanın.

Elektriklerden kaynaklanan arızalar nelerdir?

Televizyonların bozulması sadece televizyonlardan kaynaklanmayabilir. Özellikle elektriklerin aniden gidip gelmesi televizyonların bozulmasına neden olur. Eğer televizyona görüntü geliyor ve çanak anten sinyal yok hatası alıyorsanız o zaman sorun çanak anteniniz de veya merkezi uydu santralin de olabilir. Bu sorunun nereden kaynaklandığını anlayabilmek için firmamızdan destek alabilirsiniz. Özellikle İstanbul içerisindeyseniz o zaman hemen sizlere servis gönderme imkanımız var.

Elektrikler kesildiğinde eğer televizyon da bir arıza meydana geldiyse o zaman genel olarak televizyon ana kart arızasından kaynaklanmaktadır. Televizyon açılıyor ve ekrana görüntü gelmiyor ise o zaman da ana kart arızası ve led panel arızası verebilir. Bunun yanın da televizyonunuz elektriklerin gidip gelmesi üzerinden açılıyor ama kanallarınızda sinyal yoksa ya çanak anteniniz de bir sorun var ya da televizyonun tuenr çıkışında bir arıza meydana gelmiş demektir. Bu arızaların onarılması genellikle yetkili teknik servisler tarafından yapılır. Garanti süresinin bitmesi durumun da ücret ile bir teknik servis dükkanına televizyonu tamir ettirmeniz gerekir.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

4 Yorum

  1. Eski televizyonumda arada yaşadığım bir sorundu ve bu yazı sayesinde çözüme ulaşmıştım. Fakat bir yandanda değiştirmemin zamanı geldiğini fark ettim. Yine aynı sorunu yaşarsam diye bu siteyi önemli sitelerimin arasına ekledim.

  2. Kışın şimşekli bir günde elektrikler aniden gidince televizyon bozulmuştu. bozulmaması için ne yapılabilir ki? Babam televizyon tamirini yaptırmadı ve yenisini aldı.

    1. Şevket Bey.
      Elektrik kesintilerinde televizyon veya diğer elektronik eşyaların bozulmasını istemiyorsanız kaliteli bir akım korumalı priz alın. Gerçi ben de philips akım korumalı priz olmasına rağmen televizyonumun ana kartı yanmıştı. Neyse başınızın çaresine bakın derim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler