Hizmetlerimiz

 Dsmart bazı kanallar da ses yok

Sizler televizyonda meydana gelen bütün sorunların tamir edilmesi için ne kadar uğraş verseniz de her şeyi yapabilirsiniz anlamına gelmemektedir. Mesela; Dsmart bazı kanallar da ses yok gibi bir problemi yapamıyor olsanız da bu konuda üzülmenize gerek yok. Çünkü çok fazla bu konuda bu cihazlar arıza vermediğinden dolayı internette de bu konuyla alakalı pek te çok yaralı ve detaylı bir bilgiye rastlamadım. Dsmart bazı kanallar da ses olmaması cihazın bozuk veya farklı bir yerde bir arızanın meydana gelmiş olması anlamına gelmemektedir. Tamamen bazı ayar değişiklikleri ile birlikte gelen bir problemi sizlere anlatacağız.

Dsmart bazı kanallar da ses yok sorunu nasıl tamir edilir?

Televizyon ve dsmart uydu alıcısını açın. Normal bir şekilde her zaman yaptığınız gibi ses gelmiyor dediğiniz kanalı açın. Sonrasın da kumandanızın dil, lisan, audio veya ses seçenekleri yazan yere basın. (Bu saydığımız tuşlardan biri mutlaka olması gerekir) sonrasında burada dil seçeneklerini göreceksiniz. Mevcut bulunan dilden çıkarıp farklı bir dil seçiniz. Yani liste de Türkçe, İngilizce, Almanca gibi bazı terimler varsa izlediğiniz kanala göre dil seçeneklerini değiştiriniz. O kanalın orijinal dil seçeneği Türkçe ise her zaman yayınlanan programlar da Türkçe seçeneği olacağından dolayı Türkçe yapınız.

Dsmart ayarlarını değiştirdikten sonra Dsmart bazı kanallar da ses yok halen ses çıkmıyorsa o zaman müşteri hizmetlerini arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz. Onların sizlere yardım etmekte öncü olacağı işlemler öncesinde dilerseniz uydu alıcısını başlan ayarlarına çevirerek yeniden kurulum yapabilirsiniz. Başlangıç fabrika ayarlarına döndürmeniz ile var olan bütün ayarlamaların değişeceğinden dolayı bu sayede bozulmuş olan dil seçeneklerinin tamiratını gerçekleştirmiş olacaksınız.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

2 Yorum

  1. Merhaba benim d-smart HD uydu alıcım var abone değiliz kartımız kapalı dsmart HD uydu alıcımın modeli 2015 yani yazılımı eski ben bu uyduda dsmart go kullanmak istedim ayarlara girdiğimde smart blu yazıyordu tıkladığımda ”lütfen diskinizi takın ve plus modunda çalıştırın” ve ardından kazayla fabrika ayarına döndürdüm sinyal olmadığı için uydum fabrika ayarındaki kurulumu tamamlamıyor lütfen yardım edebilirmisiniz bayiye gittiğimde abone olman gerek dendi ama ben 18 yaşında değilim o yüzden kartımızda kapalı sadece tek istediğim GO kullanmak kartsız sinyal görmesini sağlayıp ve yazılımını güncelleyip Dsmart go ya giriş yapıp her ay 30 tl ödeyerek kullanabilmem mümkünmü bana yardımcı olabilirmisiniz?

    1. Yiğit Bey,
      D-smart cihazları ile ilgili gerekli bilgiyi d-smart yetkili servislerinden almanız daha doğru olacaktır. D-smart kurulumunu ve d-smart cihazlarında ki sinyal sorunlarının dışında maalesef yardımcı olamıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler