Hizmetlerimiz

Delikli çanak anten mi, deliksiz mi?

Son yıllarda çanak anten modelleri bir hayli değişti. Gözle görülen bu değişiklik Delikli çanak anten mi, deliksiz mi olması durumunda kararsız kaldığınız anlar da bizler www.ipekuyduservisi.com ekibi olarak sizlerin sorularını yanıtlamak için buradayız. Gün geçmiyor ki teknolojinin oluşturmuş olduğu değişiklikler hayatımıza girmiş olmasın. Bu yeni giren veya eskilerin yerine yenisi eklenen ürünler de bile geçerli olurken, insanoğlu olarak daima en yenilere ilgi duyduğumuzdan dolayıdır ki son yıllar da popülerliği oldukça yüksek olan delikli çanak antenleri bugün burada sizlere anlatacağız.

Delikli çanak antenler nereler de kullanılır?

Delikli çanak anten mi yoksa deliksiz olan çanak antenlerin arasında ne fark var derseniz aslında pekte söyleyecek bir şeyler bulamayabiliriz. Çünkü her iki çanak anten modelinin de kendine özel seçenekleri var. Delikli olan çanak antenler fırtına ve yağmurlu havalar da daha çok performans alınması için özetilmiş olan özel çanak antenlerdir. Bu delikli çanak anten modellerinde bulunduğunuz yerde evlerin çok fazla olmaması, fırtınaların eksik olmadığı ve aynı zaman da çok yüksek binaların normal çanak antenlerden sorun yaşanması ile normal antenlerin sökülüp yerine delikli çanak anten tercihlerinde de genellikle delikli çanak antenler kullanılır.

Balkonlar da, ağaçların çok bulunduğu alanlar da ve duvarları örülü olan bahçeler de delikli çanak anten almanıza gerek yoktur. Çünkü bu tür yerler de neredeyse hiçbir şekilde rüzgar ve fırtına çanak antene ulaşmaz. Sizler delikli anten seçimlerini ve aynı zaman da delikli çanak anten mi, deliksiz mi alacağınız konusun da tercih yapma hakkı tamamen sizindir elbette. Yalnız bu konuda istediğiniz tür de çanak antenin hangisini alırsanız alın en iyi üretilmiş ve güzel bir malzemeden yapılmış olan çanak antenleri almanız daha uzun süreli kullanacağınız anlamına gelebilir. Çok fazla çanak anten modellerinin ve her birinin ayrı ayrı fiyatlar da olması sizleri şaşırtmasın. Elinizdeki bütçeye göre sizler için en uygun olan çanak anten modelini alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.

NOT: Her 2 çanak antenlerin montajında da montaj yapılırken mutlaka hassas davranılmalı ve çanak anteni kesinlikle yamultmadan montaj işlemini bitirmelisiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

2 Yorum

  1. Merhabalar ben ankarara batıkentte yaşıyorum. Uydu antenimin bitürlü sinyal kalitesini yükseltemiyorum. Sinyal tam geliyor ama kalite sğrekli titriyor ve 0-40 arası gidip geliyor. Dolayısiyle bazı kanallarda (özellikle muhalefet kanallarında) ses ve görüntü berbat.
    Sinyal kalitesini yükseltmek için 30db amplifikatör taktım yine fayda etmedi. Uydu saglayıcım next. Önerilerinizi epostama da atabilşrmisiniz, selamlar.
    smsmetin1@hotmail.com

    1. Merhabalar. Çanak anten sadece size ait ise ve küçük Yada paslı bir anten kullanıyorsanız bunu büyük bir anten ile değiştirin. Lnb çok eski ise 0.1 db İle değiştirin. Anten kablosunu çok eskiyse RG 6 U6 kablo ile değiştirin. Gereksiz yere kablo uzunsa kısaltın ya da kabloda ek varsa kablosu yeniden değiştirin. Ve en önemlisi de işten anlayan bir uyducu çağırarak antenin hassas ayarını yaptırmasını isteyin. Hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler