Hizmetlerimiz

D-smart kanal ekleme nasıl yapılır?

Dsmart kullanıcılarının çok fazla şikayetçi oldukları sorunlardan biride istedikleri kanalların dsmartta olmamalarıydı. D-smart kanal ekleme nasıl yapılır ve kanal elle nasıl eklenir sorularının cevaplarını burada bulacaksınız. Bildiğiniz üzere dsmarta kanal taramasını yaptığınız zaman her hangi bir kod veya frekans ile uğraşmadan hazır yüklenmiş olan tp lere tıklamanız ile kanal listesinin yüklendiğini göreceksiniz. Bu kanal listesi genel olarak 1 numarada dsmarta özel tanıtım kanalı ve ardından sinema dizi kanalları sırasıyla gelir. Ardından en çok izlenen favori kanal listelerimizin en başında yer alan kanald, atv, Show tv, kanal 7 gibi kanallar yer alır. Dsmartta da aynı şekilde bu kanallar 20 den sonra sırasıyla gelmektedir. Peki çok sevdiğiniz bir tane kanal var ve bu kanalı dsmart kanal listesini didik didik etmenize rağmen yine de göremediyseniz o zaman imdadınıza bu makalemizde yer alan bilgiler gelecektir.

D-smart kanal ekleme

D-smart uydu alıcıların bir birlerin farklı olan cihazlardır. Bunların ilk başta ücret ile alınan cihazlar, sonradan hd kanalları destekleyen hd kanalları ve şimdide internet ile yayın desteği veren d-smart plus uydu alıcısıdır. Bu cihazların menü konumları açısından farklı gibi görünse de aslında değişen köklü bir şey olmadı henüz. Yani eski cihazda da menü tuşuna bastığınızda ayarlar yazıyordu ve şimdide en son cihazda da yazmakta. Sadece yerleri biraz değişti. Yani anlayacaklarımızı bütün cihazlar için güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Menü tuşuna basın, ayarlar, kullanıcı ayarları, kanal ekle veya sil, kanal ekle tuşuna basın. Uydu ismi, e altındaki diğer ayarlamalara dokunmadan sadece eklemek istediğiniz kanalın frekansını urada yer alan bilgilere ekleyiniz. Yani frekans yazan yere kanalın frekansını, polarizasyon olan yere yatay dikey H veya V olan seçeneklerden birini tam olarak giriniz. Ardından  alt kısında yer alan uydu ara veya kanal arada yazabilir. Bu tuşlardan her hangi birine tıklayarak kanalın eklenmesini bekleyebilirsiniz.

 

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler