Hizmetlerimiz

Çanak gerektirmeyen uydu alıcısı nasıl çalışır?

Her hangi bir elektronik alette sinyal alım gücünün olması gerekir. Bunu çözdüğünüz zaman Çanak gerektirmeyen uydu alıcısı nasıl çalışır mantığını da çözebilirsiniz demektir. Bir cep telefonu düşünün. Her ne kadar ortalıkta görünen bir kablo bağlantısı olmasa da görünmeyen bir güç tarafından yönetiliyor. Yani şebeke olmadan bu aletler çalışmaz. Şu anda evlerimiz de kullandığımız televizyonlara da bir şekilde sinyal alışverişi sağlanması gerekir. karasal bir tv üstü anten bile kullanarak ta olsa mutlaka görünmeden sinyal alımı gerçekleşir.

Çanak gerektirmeyen uydu alıcısı var mı?

Televizyonlar da sıklıkla reklamları oynatılan ürünler arasında en çokta gerçeklik payının araştırıldığı cihazlar olan Çanak gerektirmeyen uydu alıcısı cihazlarıdır. Çıktığı ilk günden itibaren çoğu kişiler tarafından yüksek alım gücü ile en çok satılan ürünler arasına girmiştir.

Peki nedir bu Çanak gerektirmeyen uydu alıcısı?

Bu cihazlar yıllar önce ip tv ismi ile zaten piyasa da olan ama sadece teknolojiyi iyi derece de keşfeden kişiler tarafından bilinen uydu alıcılarıdır. Çanak anten takma yeriniz olmadığı zaman bu ip tv cihazları aracılığı ile bbütün dünya da gösterimde olan uydu yayın kanallarını izlemeniz mümkün elbette. Yalnız bu uydu alıcıları internet olmadan çalışmaz. Bazı cihaz modellerin de sadece uydu alıcıyı almanız yetebilir ama bazılarında da server kiralamanız gerekir. yani internete bağlanan bir cihazınız var. Ama işte bunu kullanabilmek için birilerinin sizlere kendi bilgisayarından ip tv ayarlayıp sizlere bilgileri vermesi gerekir. sizler de doğal olarak sizlere verilen bu hizmetin altında kalmayarak o kişiye yani server sahibine bir kira bedeli ödemeniz gerekir. işte tam olarak Çanak gerektirmeyen uydu alıcısı nasıl çalışır mantığını çözdüğünüze inanıyor ve bununla ilgili olarak detaylı bir bilgiye ulaşmak için satın almak istediğiniz cihazı alacağınız kişiye sorularınızı yöneltebilirsiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler