Blog

Çanak antensiz ve internetsiz uydu alıcısı

Televizyon kullanıcıları çanak antenlerden ve kopan internetlerden dert yanarken Çanak antensiz ve internetsiz uydu alıcısı halen üretilmedi mi diye sormaya başladır. Firmamızın yaptığı araştırmalar sonucu çanak anten olmayan ve internete gerek kalmadan televizyon izlemeyi merakla bekleyen televizyon kullanıcılarının bu hayalleri ne zaman gerçekleşecek? Gerçekten de yakın bir gelecekte çanak antene gerek kalmadan televizyon izlenebilecek mi?

Bu sorunun cevabını en iyisi uydu servisleri ve bu işlere meraklı olan kişilerin cevap verebileceğini bildiğimizden dolayı ipek uydu servisi firması olarak sizler için bazı soruları cevaplayalım.

Makaledeki yazı başlıkları

Çanak anten olmadan uydu alıcı çalışır mı?

Çanak anten olamadan bir uydu alıcısı sadece internet ile çalışır. Bu özellikte sadece belirli olan cihazlar da bulunur. Bunun dışında bir uydu cihazının farklı amaçlar ile kullanılması en azından şimdiki zaman için imkansız. Çanak anten olmadan televizyon izleme keyfini sürmek isteyenler çok yakın bir gelecekte bu isteklerine elbette kavuşacaklardır. Ama bu isteğin ne zaman gerçekleşeceği, kimler tarafından yapılacağı, aylık ücret olacak mı veya bu devletin elinde mi olacak yoksa sadece tek sefer alınacak bir cihaz ile mi işlemler gerçekleşecek diye sormadan edemiyoruz.

Karasal uydu yayınları gibi bir işlem olacaksa o zaman da aylık olarak nasıl ki Digitürk, 27D-smart, Tivibu, Türksat kablo tv, Türkcell+ Plus, gibi yerlere para ödüyorsanız o zaman da aynı şekilde ücretli bir şeyler çıkar tahminini yürütüyoruz.

Çanak anten olmadan çalışan uydu alıcısı yok mu?

Maalesef şu an için çanak anten olmadan ve internete de gerek kalmadan çalışan uydu cihazları yok. Televizyonda bazı kanallar da çanak anten olmadan televizyon izleme keyfinden bahsedebilir. Ama bu cihazlar da internet ile çalışmaktadır. Her ne kadar üstüne basa basa internet ile çalışıyor ve internet olmadan çalışmaz demese de durum bundan ibaret. İnternet olmadan ve çanak anten olmadan bir uydu alıcısı şu an için çalışmaz. Buna benzer ve bu haberler ile ilgili olarak farklı haberlerimize de göz atmak için https://www.ipekuyduservisi.com/category/blog linkine tıklayabilir ve hizmetlerimiz ile ilgili diğer haberler için https://www.ipekuyduservisi.com/category/hizmet linki takip edebilirsiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler