Hizmetlerimiz

Çanak anten çapları

Evinizin balkonuna bir anten almayı planlıyorsunuz fakat Çanak anten çapları konusun da çok fazla olduğundan bir türlü nasıl bir anten alacağınıza karar mı veremiyorsunuz? Türksat42e veya eutelsat73 derece de olan uyduları izleyecekseniz ve evin balkonunda olacağından dolayı binanızın ve camınızın önünün çok fazla kapanmaması için 60 santim veya 85 santim olan standart antenlerden kullanabilirsiniz. Bu antenler ve çok fazla büyük olan antenler de neredeyse aynı sinyalleri almaktadır. Yalnız unutmayın. Büyük anten daima daha yüksek sinyal alır bu asla inkar etmiyoruz. Yalnız kapsama alanının ülkemiz ve şehrimize göre ayarlanmış olan uydular da az bir sinyal çekse bile yeterli olacağından bahsediyoruz. Çanak anten çapları ile ilgili olarak küçük anten ile büyük anten arasın da çok fazla fiyat farkı oluşmaktadır. Bizim sizlere tavsiyemiz bütün binanın size ait olduğunuz ve çatınız da beton olan sağlam bir kısmın olduğunu düşünürsek 100 cm olan bir anten almanız doğru karar olacaktır.

Çanak anten çapları NELERDİR?

Yağmurlar da ve kar yağışların da sinyallerin kolay, kolay gitmemesi için 100 ideal ve yeterli olan bir anten çapıdır. Elbette herkesin kullandığı 85 cm olan antenlerden daha büyük bir anten boyutu olmakla birlikte bu kadar büyük bir antene gerek yoktur aslın da ama antenin büyüklüğünden dolayı iletilen sinyaller Fırtına da bile kaymaması için önemli bir etkendir. Çanak anten çapları 55 cm, 60 cm, 65 cm, 80 cm, 85, cm 90 cm, 100 cm, 110 cm, 120, cm, 150 cm, 180 cm, 200 ve çok daha büyükler arasın da değişkenlik göstermektedir.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler