Hizmetlerimiz

Çanak anten ayarlama teknikleri

Mevsim geçişleri, olumsuz hava koşulları ya da taşınma nedeniyle çanak anten ayarlarının yeniden yapılması gerekebiliyor. Doğru sinyali doğru açıda yakalamak ise her zaman mümkün olmayabilir. Bu yazımızda çanak anten ayarlama teknikleri nelerdir, pratik hızlı çanak anten ayarlamanın püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.

[smartslider3 slider=1]

Çanak anten ayarlamak için öncelikle teknolojinin nimetlerinden faydalanmak gerekiyor. Çanak anten ayarlamada kullanılan kaliteli sinyal bulucu cihazlar, harcanan emek ve zamanı en aza indirebilir. Böylece uydu sinyallerini kolay ve hızlı bir şekilde tespit edebilir, çanak anten ayarını gerçekleştirebilirsiniz.

Sinyal Bulucu Cihazlar Olmadan Çanak Anten Ayarlama

Uydudan gelen sinyallerin odakta toplanarak LNB cihazlarına aktarılması gerekiyor. Bu çalışma için kaliteli bir sinyal bulucu cihazına sahip değilseniz, yine teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Android ya da Iphone uygulama marketlerine girerek, çanak anten ayarlama uygulamalarını akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Uygulamaların çoğu İngilizce ancak hemen herkesin anlayabileceği şekilde verilen talimatlarla çanak anten ayarlamasını yapabilirsiniz. Uygulamaların bir kısmında konumunuz otomatik olarak bulunabilirken, bazılarında konumunuzu kendinizin elle girmesi gerekebiliyor. Girilen konumun ardından uygulama, anten ayarında çevirmeniz gereken yönleri ve sinyal kalitesini gösteriyor. Çanak anten ayarlamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamada yakaladığınız sinyal kalitesinin en az %70-75 seviyesinde olması. Bu seviyelerin altındaki sinyal kalitelerinden görüntü aktarılamıyor.

Çanak anten ayarlama videosu

Burada yazılmış olan çanak anten ayarlama tekniklerini baştan sona okumanız halinde bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Aynı zaman da sizler daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız ve görsel açıdan hem görerek hem de uygulamalı bir şekilde anten ayarını yapmak istiyorsanız aşağıda verdiğimiz videodan destek alabilirsiniz.

Burada paylaştığımız video da yabancı bir dil ile anlatılan çanak anten ayarını cep telefonun ayarlama ile kendiniz de ayarlama yapabileceksiniz. Program tanıtımı yapan arkadaşımızın videosunu izlemek için videonun play tuşuna basabilirsiniz.

Teknolojik Aletler Olmadan Çanak Anten Ayarlama Teknikleri

Çanak antenlerin yaşamımızdaki yeri yayın kalitesindeki değişim ve gelişimle birlikte kendini biraz daha fazla hissettirmeye başladı. Özellikle yüksek çözünürlükteki yayınlar ve ücretli televizyon yayınları uydu alıcılarını zorunlu hale getiriyor. Zaman zaman ihtiyaç duyabileceğiniz çanak anten ayarlama işi için eğer elinizde teknolojik imkanlar yoksa, çanak anten ayarlamak için çevrenizdeki uydu alıcıların yönünü gözlemleyerek, bu ayarları yapabilirsiniz. Ancak bu iş için çok fazla zaman ve emek harcamayı göze almalısınız.

Lnb ince ayarını yapmayı unutmayın

Çanak anten ayarlama tekniklerinden sayılan lnb ince ayarlamanın ne kadar önemli olduğunu sizlere açıklamak isteriz. Sizler istediğiniz kadar çanak anten ayarını doğru bir şekilde ayarlamaya çalışsanız da lnb ince ayarlamayı yapmadığınız zaman bazı kanallar ya çekmeyecek ya da tıpkı çanak antenin bozuk ayarlanması gibi kanallar da gidip gelmeler yaşanacaktır. Siz siz olun. çanak antenmin ayarlamasını yaparken mutlaka ama mutlaka lnb ince ayarını da yapmadan atlamayın.

 

çanak anten ayarlamanın bir başka yolu da çanağın ayağını mümkün olduğunda düz olarak montajını yapmaya çalışın. Sizler çanak antenin montajını yaptığınız da düz olarak anteniniz bakmıyorsa endişelenmeyin. çanak anteniniz bu şekilde de çekecektir. yalnız bu şekilde çekebilmesi için lnbyi de çanak anten yamukluk derecesine göre düzeltmeniz gerekir.Burada anlatılan çanak anten ayarlama tekniklerine bir yenisini de sizler eklemek isterseniz iletişim bölümümüzden bu makalemiz konusunda ki düşüncelerinizi aktarabilir ve yazımıza eklemek yapmak amacıyla bizlere ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Uzmandan Destek Alın

Çanak anten ayarlama teknikleri içinde belki de en işlevsel, risksiz olan seçenek, uzmandan destek almak olmalıdır. Çanak anten ayarlama hizmeti sunan servisimize ulaşarak, hızlı, sorunsuz ve kaliteli yayınlar izleyebilmenizi sağlayan garantili hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler