Blog

Philips tv uydu kurulumu, kanal yükleme işlemi

Philips televizyona kanal yüklemek için öncelikle uydu kurulumu yapmanız gerekir. Philips tv uydu kurulumu, kanal yükleme  ve kanal sıralama için bu makalemizden faydalanabilirsiniz. Philips televizyon kanal kurulumu çok zor ve genellikle profesyonel yardım alınmadan yapılabilecek bir şey olmadığını söyleyebilirim. Yalnız Philips tv uydu kurulumu ile kanal kurulumunu tam anlamıyla yapabilmeniz için %100 doğru bilgiler vererek bu makalemizi sizler için hazırladık. Burada yazılan bilgileri uygularsanız Philips tv kanal kurulumu bitirmiş olacak ve kanal yüklemesinden sonra kanal sıralama ile kanalları favoriye alma işlemine geçmiş olacaksınız.

Philips televizyon kanal yüklemek için öncelikle çok sabırlı olmanız gerekir. Çünkü Philips tv kanal yüklemesi yapılmadan önce Türksat uydu kurulum işlemini yapmanız gerekir. Philips tv uydu kurulumu sırasında 1 dakika ile yaklaşık 25 dakika arasında bir bekleme süresi ile uydu kurulumunu bekleyebilirsiniz. Bazı televziyon ve uydu sistemlerinde bu süre çok kısa sürse de bazen de Philips tv uydu kurulumu esnasında uyduyu bulma süresi bir hayli uzun sürebilir.

ÖNERİ: Philips android tv kanal yükleme

Makaledeki yazı başlıkları

Philips tv uydu kurulumu nasıl yapılır

Philips televizyon da uydu kurulumu uydu alıcısı ve televizyon markasına göre değişen bir şeydir. Bazı televizyon modellerinde direk olarak uydu isminin üzerine gelerek kanal arama yapılırken, Philips tv uydu kurulumu işlemi uyduyu aramak ile yapılmaktadır. Öncelikle Philips tv uydu kurulumu için;

Philips kumandasından >Menü tuşuna basın. (Menü yazmıyorsa Home yazar. Ayarlar simgesi de olur.)

En altın bir üstüne > Uydu kurulumu yazar. Buraya tıklayın.

Çıkan sayfa da > Uydu ara bölümüne gelip > Ok tuşuna basın.

Daha önceden hatalı uydu eklediyseniz > Uydu kaldır deyip, eklenmiş olan uyduları kaldırın.

Uydu yoksa > Uydu ekle tuşuna basın.

Bu aşamadan sonra Philips tv uydu kurulumuna başlamış olacak. Bir süre sonra uydu ekle seçeneğinde bazı uydular bulunacak. Bu SAT1 ya da TÜRKSAT42E uydusu da olabilir. İkisi aynı şeydir. Philips tv uydu kurulum işlemi bittikten sonra yani sonuçlar bulunduktan hemen sonra kanal kurulumu için Philips tv kanal yükleme başlığına bakınız.

Philips tv kanal yükleme

Philips tv uydu kurulumu için uydu aramayıp başlattıktan sonra SAT1 veya TÜRKSAT yazan bir seçenek görmeniz gerekir. TÜRKSAT42 ya da SAT1 yazan yeri işaretleyip > Kur yazan yere tıklayın.

Sıradaki ekran da karşınıza 3 tane seçenek çıkacaktır.

  1. Sıralanan bir paketten Philips tv kanal araması yap. (Bu seçeneği seçerseniz TRT1, ATV, KANAL D, SHOW TV gibi kanallar ilk başta yer alır. Önerilen.
  2. Önce sıralanan bir paketten Philips tv kanal kurulumu yap. Digitürk, D-smart, Tivibu gibi platformları kullanıyorsanız bunları seçebilirsiniz.
  3. Hiçbir kanal sıralanmamış Philips tv kanalları yükle. Bu seçenekte kanallar karışık ve sıralanmamış bir şekilde yüklenecektir.

Philips tv kanal kurulumu için yukarı da yer alan 3 seçenekten birini seçmelisiniz. Önerilen Philips televizyon kanal yükleme seçeneği 1 numaralı seçenektir.

Şimdi > Okey tuşuna basın.

Sıradaki ekran de > Ayarlar yana yere girin.

Burada 5 farklı seçenek var. 1 Uydu, 2, Uydu, 3 veya 4 uydu, 1 Uydu unicable, 2 Uydu unicable yazar.

Bir tane çanak anten kullanıyorsanız > 1 Uydu (TEK LNB) Yazan yeri seçin. 2 tane çanak anten kullanıyorsanız 2 seçeneğini seçip > Geri tuşuna basın.

Burada > Başlat yazan yere tıklayıp kanal aramasını başlatın.

Philips tv kanal yükleme, uydu kurulumu ve tv kurulumu bittiğinde karşınıza birkaç seçenek çıkacak.

Türksat sıralı kanal listesi için > Türksatı seçin.

TKGS ile kanal sıralaması için > Türksat: TKGS seçeneğine tıklayın.

Kendiniz sıralama yapmak isterseniz Philips tv kanal sıralama linkine tıklayın.

Kanal kurulumuna başladıktan bir süre sonra Philips tv kanal kurulumu bitmiş olacak ve kanallar seçmiş olduğunuz pakete göre Philips televizyona uydu kanalları yüklenecektir. Bu işlemleri doğru yapıyorum ama Philips tv kanalları bulmuyor diyorsanız bir uydu servisi ile görüşüp randevu talep edebilirsiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler