Blog

Philips Android tv uydu kurulumu ve kanal yükleme

Yeni çıkan Philips Android tv kurulumu, kanal yükleme, kanal sıralama ve televizyonu komple sıfırlayıp fabrika ayarlarına geri yüklemeyi sizlere anlatacağız. Philips Android tv aldıysanız öncelikle çok sağlam, kaliteli ama menüsü o kadar da karmaşık bir televizyon aldığınızın bilgisini vermek istiyorum. Karmaşık diye tabir ettiğimiz bu menü de kanal kurulumu yapmanız biraz daha kolaydır. Yani kendiniz de kanal kurulumu ve kanal yüklemeyi yapabilirsiniz. Yalnız eski Philips televizyonlar da kanal yüklemesi çok daha zordur diyebiliriz.

Philips Android tv kanal yükleme ve uydu kurulumu yapabilmeniz için burada yazılan yörüngeleri harfiyen uygulamanız gerekir. Bir yeri atlamanız halinde Philips Android televizyon da uydu kurulumunu tamamlayamamış olacak ve dolayısıyla kanal kurulumunu yapamamış olacaksınız.

BONUS İÇERİK: Tv kanalları silindi nasıl geri getirebilirim diyorsanız tıklayın.

Philips Android tv uydu kurulumu ve kanal yükleme nasıl yapılır?

Philips Android tv uydu kurulumu ve kanal yükleme işlemlerine başlamadan önce uydu anten kablosunun televizyonun tuner çıkışına bağlı olması gerekir. Artı olarak uydu anten sinyal seviyesi ve sinyal kalitesi en yüksek derece de olmalıdır. Android tv, Kendinden uydulu televizyonlar normal uydu alıcılarına göre daha yüksek sinyal seviyesi gerektiren televizyonlardır. Anten sinyal seviyesini yükseltmek için en yakın uydu servisi ile görüşmelisiniz.

Philips Android tv kurulumu için kumandanızın > home (Ev işareti olan tuş) tuşuna basınız. Karşınıza tv uygulamaların olduğu ve bazı tv kanalları ile uyarıların olduğu menü çıkacaktır.

Bulunduğunuz sayfanın en üst sağ tarafında > ayarlar işareti olacak. Oraya basın.

Çıkan menüde alt kısımda > Kanallar yazar. Giriş yapın.

Bu bölümde > Anten – Uydu kurulumu yazan yere tıklayın.

Burada > Uydu kurulumu yazın yere giriş yapın.

Ortada >Yapılandır yazan yere tıkla.

Bu menüde karşınıza 4 ayrı seçenek çıkacak. Eğer kendinize ait çanak anteniniz varsa veya lnb ile bağlanıyorsanız >Tek uydu yazan yeri tıklayın. Birden fazla anteniniz varsa > 2 uydu diseqc yazan yeri tıklayın.

Bu bölümden sonra > Geri tuşuna basıp Geri geliniz.

Şimdiden Philips Android tv uydu kurulumu için > Başlat tuşuna basınız.

1 dakika ile 20 dakika arası bekleyebilirsiniz. Sabırlı olun. Çanak anteninizde bir sorun yoksa bulunan uydular bu listede görünecektir.

Philips Android tv Türksat42E uydusunu bulmuş olacak. Bazen sat1 de yazabilir. Türksat42E uydusunu seçtikten sonra > Kur seçeneğine tıklayın.

Şimdide > TKGS (Türksat kanal güncelleme sistemi) yazan yere tıklayıp bekleyin.

Şim kaç saniye içerisinde kanallar yüklenmiş olacak ve Philips Android tv uydu kurulumu ile Philips Android tv kanal yükleme işlemini bitirmiş olacaksınız.

EKSTRA İÇERİK: Bayrampaşa uydu servisi iletişim numarasını arayıp İstanbul için ücretli servis isteyebilirsiniz.

NOT: TKGS ile kanallar bulunamazsa aynı işlemleri yeniden yapıp bu sefer de > Türksat42E yazan seçeneği tıklayıp Philips Android tv kanal kurulumunu yapınız.

Philips tv Türksatı ya da uyduyu bulmuyor

Philips Android tv uydu kurulumu sırasında tv kanal kurulumunun yapılabilmesi için öncelikle uydu kurulumun tamamlanması gerekir. Uydu kurulumu tamamlanamadığında Philips Android tv kanal  kanal yüklemesini yapamazsınız. Philips Android tv Türksa4a bulmuyor ise bunun birkaç nedeni olabilir. Ayrıca Philips Android tv uyduyu bulmuyor ve devamlı olarak uydu bulunamadı hatası alıyorsanız;

Uydu sinyal seviyesinde azalma olabilir

Uydu kablosu televizyona takılı olmayabilir.

Philips Android tv uydu kurulumu bölümünde ki çanak anten diseqc seçimi yanlış olabilir.

Philips Android televizyonun dahili uydu alıcısı arızalı olabilir.

Uydu anten kablosu çok fazla uzun olabilir.

Philips Android tv kanal kurulumu sırasında uyduyu bulamıyorsanız mutlaka bir uydu tamircisi ile görüşmelisiniz. Boşuna masraf yapmak ve daha fazla hasara sebebiyet vermemek için uydu tamircileri ile görüşerek boşu boşuna ürün almak zorunda kalmazsınız.

Philips Android tv sıfırlama fabrika ayarlarına geri yükleme

Philips Android televizyonu fabrika ayarlarına çevirmek için Philips Android tv kumandasının > Home (Üzerindeki ev işareti var) tuşuna basın.

Çıkan ekranın sağ üst köşesinde bulunan > Ayarlar tuşuna basınız.

Üstte > Genel ayarlar yazan yere giriniz.

En altlar da > Fabrika ayarları yazan yere tıklayın.

Tüm kanallar, ayarlar ve televizyon ayarları fabrika ayarlarına dönecek uyarısı çıkacak. Bu uyarıya > Evet yanıtını vererek Philips Android tv’yi fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz.

Yeni aldığınız televizyona kanal kurulumu yapmak için çok fazla kurcalayıp ayarlarını bozmuş olabilirsiniz. Bazen ne yaptığınızı ve hangi ayarları bozduğunuzu bilemeyebilirsiniz. Bazı şeylerin eskisi gibi hatasız olabilmesi için fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekebilir. Philips Android tv fabrika ayarlarına geri dönmek Philips Android tv kanal kurulumundan çok daha kolaydır. Size tavsiyem Philips Android tv de kanal kurulumu yapamıyorsanız ve hatta internette bir sorun olduğunda televizyonunuzu fabrika ayarlarına çevirerek bütün hataları silmiş olacaksınız.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler