Blog

Philips tv kanal sıralama, kanalları favoriye alma

Philips tv kanal sıralama sorunu yaşayanlar için bu makalemizi yayınlamış bulunmaktayız. Philips tv kanal yükleme işleminden sonra kanalları favoriye alma, favori liste düzenleme, kanalların yerini değiştirme ve kanal listesi sıralaması yapmanız gerekir. Aksi takdirde televizyon ve radyo kanalları karışık olacağından dolayı izlemek istediğiniz kanalları bulmanız çok zor olabilir.

Öncelikle Philips tv kanal sıralaması yapmadan önce kanalların yüklenmiş olması gerekir. Bütün kanalların Philips televizyona yüklenmiş olduğuna emin olun. Eğer eksik kanallarınız varsa Philips tv kanal sıralamayı yapmadan önce mutlaka Philips tv uydu kurulumu ve kanal yükleme makalesine giderek yeniden kanal kurulumu yapabilirsiniz. Kanal sıralaması için dilerseniz uydu servisi işletmelerinden de ücretli yardım alabilirsiniz.

Philips tv kanal sıralama nasıl yapılır

Öncelikle Philips tv kanalların yerini değiştirme işlemini anlatalım. Yani uydu alıcısı veya farklı marka model televizyonlar da olduğu gibi Philips tv kanal sıralama yapabilirsiniz. Philips tv kanal sıralama yapmak için;

Philips Kumandasından kanal listesini açın.

Kanal listesi açıkken sağ tarafta yer alan 3 çubuk (çizgi) şeklinde ayar düğmesi olacak. Bu tuşla basınız. Sol tarafta açılan menü de > Kanalların yerini değiştir yazar.

Ok yön tuşları ile belirttim seçeneğe gelip > Okey tuşuna basınız.

BONUS: İstanbul için uydu servisinden ücretli yardım almak isterseniz Gaziosmanpaşa uydu servisi sayfasından randevu alabilirsiniz.

Sağ tarafta “Kanalları yeniden sıralama ve yer değiştirmek için Ok tuşuna basın” yazar.

Şimdi Philips tv kanal listesinde görünüp taşımak istediğiniz kanalın üzerine gelip Ok tuşuna basın. Sonra da taşımak istrediğiniz yere gidip yeniden Ok tuşuna basarak kanalı yeni numaraya taşımış olacaksınız.

Yani Ok tuşuna basıp kanalı alıyorsunuz ve taşımak istediğiniz yere gidip yeniden ok tuşuna basarak kanalı taşımış oluyorsunuz. Philips tv kanal sıralama işlemini bitirdikten sonra kumandanızın üzerindeki > Yeşil tuşuna basıp yeni kanal listesini kayıt edin.

Philips tv kanal favori listesi oluşturma

Philips tv kanal favori listesi oluşturmak için Kumandanızdan kanal listesini aşan > List tuşuna basın.

Kanal listesi açıkken sağ tarafta hemen ok yönlendirme tuşlarının yanında yer alan ayarlar (3 ince çizgi şeklinde) düğmesine basınız.

Sol tarafta çıkan menü de > Favoriler listesi oluştur yazan yere tıklayıp giriş yapınız.

Bu menüde artık kendiniz yörengeleri takip ederek Philips tv kanalları favoriye alma, favori listesi oluşturma, kanalları favoriden çıkarma, favoriye ekleme ve hatta kendinize göre birden fazla favori listesi bile oluşturabilirsiniz. Bulunduğunuz sayfanın en alt kısmında yer alan yönlendirme yörüngelerini takip etmeniz yeterli.

Philips tv kanal sıralamasını yaptıysanız aslında favori kanal oluşturmanıza gerek yok. Çünkü kanal sıralama da beğendiğiniz favori kanallar zaten listenin en başında olurken, pek izlemediğiniz ama aslında arada bir göz gezdirdiğiniz tv kanalları da aşağıda yani yüksek numaralar da olmuş olacak. Bu kanalları dilediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz.

Philips tv kanal sıralama sorunu yaşayanlar için kanal sıralama ve Philips tv kanal favori liste düzenlemeyi anlattık. Philips televizyon menüsü farklı olan müşterilerimiz bizlere “yorumlar” bölümünden yazarlarsa kısa süre de yardımcı olabiliriz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler