Blog

Uydu düzenleme ayarı nasıl yapılır

Genel olarak kimsenin uydu düzenleme ayarlarını istediklerini duymadık. Yalnız bazı zamanlar da ben evimde bir şeyler bozulduğunda kimseyi çağırmadan kendim yaparım diyen kişilerdenseniz Uydu düzenleme ayarı nasıl yapılır ve hatta uydu düzenleme ayarları örneği konusunu da araştırıyor olabilirsiniz. Ayarların tamamen aynı olduğu ve ister uydu alıcılı televizyonlarda olsun, ister uydu cihazlarında olsun bütün ayarların aynı olduğu bir özellikten bahsediyoruz. Bu özellikler bazı nedenlerden dolayı bozulması veya tamamen silinip sıfırlanması gibi bir durum olabilir. Bunun karşısında tekrardan aynı yere giriş yaparak aşağıda belirttiğimiz ayarların aynısını yapmaya çalışın. Yapamadığınız her hangi bir ayar varsa size en yakın uydu servisi firmasından yardım isteyerek yapılmasını rica edebilirsiniz.

Bazen evinizde çanak antenden gelen sinyal ile ilgili problem yaşanması durumun da televizyon ayarlarından olduğunu düşünerek fabrika ayarlarına çevirmeniz ile televizyonun tamamen sıfırlanmasına neden olabilirsiniz. Böyle yaptığınız zaman sizler çanak anten sinyal problemini giderdikten sonra da eskisi gibi televizyonun kanal taramasını yapsanız bile kanalların listeye eklenmesi çok zor olacaktır. Bazı apartmanların veya bireysel çanak anten kullanıcılarının kendine özel bazı ayarlamaları olabilir. Eğer sizde de böyle bir durum varsa kesinlikle ayarlama yapamaz ve uzman kişilerden destek almalısınız.

Uydu düzenleme ayarları

UYDU İSMİ: Türksat 42E

LNB BAND: KU Bandı

LNB TİPİ: üniversal – UNİV

LNB FREKANS:9750 – 10600

SEMBOL ORANI: Otomatik (Dikey veya Yatay yaparsanız sadece o kanalları bulur)

LNB GÜCÜ: Açık

LNB VOLT: 13/18

DİSEQC 1.0: 1 / 4 – A – 1 (Bunların hepsi aynı şeydir. Her hangi biri olur)

DİSEQC 1.1: KAPALI

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler